Horské chaty v Trentinu jsou znovu otevřeny

Autor:

I do trentinských hor už pomalu přichází léto, a to poznáte i tak, že se život vrací do vysokých nadmořských výšek.

Během následujících červnových víkendů se totiž otevírají horské chaty, které jsou znovu připraveny sloužit jako přístřeší a relax všem milovníkům pohybu, čerstvého vzduchu a dechberoucích výhledů. Na 140 horských chat tak znovu propojí 5 800 kilometrů turistických stezek.

Po dvou letech práce se otevírá například slavná chata Maria e Alberto ai Brentei, o kterou se stará horský vůdce Luca Leonardi s rodinou. Vystoupat k ní můžete po trase Madonny di Campiglio a cesta vám nabídne ty nejkrásnější výhledy na pohoří Brenta. Za sportovní výkon se pak můžete odměnit výbornou kuchyní v panoramatické jídelně.

Horské chaty v Trentinu během letní sezóny slouží také jako zdroj mnohých programů a akcí pro sportovce ale i rodiny s dětmi. Pro rodiny je v Trentinu nachystáno mnoho jednodenních i vícedenních tras s přespáním v horské chatě. Vyrazit můžete například na ledovec Marmolada s přespáním v chatě Contrin. Po cestě k chatě Cevedale „Guido Larcher“ zase můžete s dětmi pozorovat rozmanitou alpskou faunu a flóru. S trochou štěstí zde turisté potkávají sviště, orly, jeleny i kamzíky. „Botanickou zahradu“ ve vysoké nadmořské výšce můžete najít kousek od chaty Gli orti della Regina, kde najdete nejrozmanitější druhy alpských květin. U chaty Friedrich August Des Alpes zase můžete na jednom ze svých výletů v oblasti Val di Fassa pozorovat pro Dolomitskou přírodu trochu netypické zvíře. Majitelé zde totiž chovají jaky

Pokud chcete horské výlety spojit s přenocováním v horských chatách, doporučujeme každoroční akci místních horských vůdců s názvem Let’s Dolomites. Mimo to se vám letos nabízí jedinečná příležitost oslavit výročí horolezeckého objevování italských Dolomit. Brentské vrcholy totiž slaví 150 let od jejich prvního zdolání a vy si toto výročí můžete oslavit po svých díky různě obtížným ferratám, které dnes na tyto vrcholky vedou.

Zdroj informací: Travel Advance
Foto: Pixabay