Hotely mají plné ruce práce s rušením rezervací

Autor:

Nová vládní opatření z 21. října se dotýkají i ubytování v hotelech. Až do 3. listopadu se v nich budou moci ubytovat jen ti, na které se vztahuje výjimka. Mezi ně patří lidé na pracovní cestě, s nařízenou karanténou či izolací nebo cizinci.  Od prvního dne zavedení nových vládních nařízení hotely zaznamenaly stovky žádostí o zrušení či přerezervování pobytu.

„Hned od vydání vládních opatření rezervační oddělení Hotel.cz hledá nové termíny pro 625 rezervací. Aktuálně zájem o nové rezervace v hotelech a jiných ubytovacích zařízeních klesl o 80 % a očekává se, že propad bude ještě vyšší,“ říká Petra Škrobánková, vedoucí rezervačního oddělení Hotel.cz a Hana Matějčková, vedoucí zákaznického servisu Spa.cz, se k ní přidává: „Na Spa.cz pomáháme hostům s přesunem více než 800 lázeňských a wellness pobytů, několik set jich navíc hosté přesunuli nebo zrušili ještě před uzavřením hotelů.“ Další žádosti o zrušení se dají očekávat v nejbližších dnech. Rezervace se týkaly termínů od 22. 10. do 2. 11., tedy období kolem podzimních prázdnin.

Nová opatření vlády citelně zasáhla hotely

Vláda České republiky 21. října vydala nová krizová opatření, která se týkají zákazu prodeje ubytovacích služeb a volného pohybu osob. Nově se tak až do 3. listopadu, do kterého prozatím platí nouzový stav, nebudou v nich moci ubytovat lidé, kteří chtěli vyjet na rekreaci. Výjimku tvoří pouze tyto skupiny lidí:

Osoby, které se potřebují ubytovat za účelem výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, osoby, kterým byla nařízena pracovní povinnost podle krizového zákona. Cizinci do doby opuštění území České republiky a cizinci s pracovním povolením na území České republiky, osoby, kterým byla nařízena izolace nebo karanténa, osoby, jejichž ubytování bylo sjednáno státem, územním samosprávným celkem nebo jimi zřízenými nebo založenými subjekty za účelem uvolnění kapacit poskytovatelů zdravotních služeb nebo poskytovatelů sociálních služeb nebo pro zajištění ubytování osob bez domova, osoby za účelem dokončení ubytování zahájeného před účinností tohoto usnesení vlády.

Foto: pixabay