Hvězdy nad New Yorkem přály v E-Prix týmu DS Techeetah

Autor:

Není pochyb o tom, že dvanáctý závod osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formula E bude pro DS Automobiles a Antónia Félixe da Costu jedním z vrcholů roku. Portugalský jezdec získal v neděli v ulicích Brooklynu ve druhém kole newyorské E-Prix pro tým první vítězství. Ale to není všechno! Díky tomuto úspěchu se stáj DS Techeetah dostává velmi blízko k prvnímu místu v žebříčku týmů.

António sice musel v sobotu kvůli defektu pneumatiky odstoupit, ale v neděli byl odhodlán reagovat. V kvalifikaci se mu to podařilo: šampion z roku 2020 zajel druhý nejrychlejší čas a po penalizaci původního vítěze získal pole position. Po vynikajícím startu pak portugalský jezdec v závodě dokonale odolával útokům svých soupeřů a s vozem DS E-Tense FE21 se ujal vedení. António tak zajistil značce DS Automobiles 15. vítězství v této disciplíně!

Foto: Germain Hazard

Zároveň udržel tým DS Techeetah na třetím místě v šampionátu týmů, se stejným počtem bodů jako tým na druhém místě a pouhých 10 bodů za vedoucím týmem. A co Jean-Éric Vergne? Po startu z 12. místa měl opět smůlu. Posunul se sice do TOP 10 a bojoval o body, ale dostal se do kolize a necelé dvě minuty před koncem musel odstoupit.

I když by na tento den raději zapomněl, v boji o titul jezdce je stále vše možné: čtyři závody před koncem je Jean-Éric Vergne na 4. místě se 128 body, tj. 27 bodů od vedoucí pozice. António Félix da Costa se vyšplhal na 6. místo se 100 body. Vzhledem k prokázanému potenciálu a sebevědomí získanému tento víkend v USA je celý tým motivován bojovat o vítězství více než kdy jindy.

Další dva závody se pojedou 30. a 31. července v Londýně.

Zdroj info: DS Automobiles
Fotot: DS Automobiles