Itálie draží desítky historických budov, aby snížila veřejný dluh

Autor:

Pod pojmem historické budovy si můžete představit cokoli. Mohou to být starobylé hrady nebo kláštery na úpatí hor. I vy se můžete stát majitelem některé z budov, pokud tedy máte zbytečných pár milionů.

Italská státní agentura pro vlastnictví majetku se pokouší dražbou nemovitostí vyčistit, nebo alespoň snížit veřejný dluh, který dosahuje neuvěřitelných 2,3 bilionu eur. V dražební nabídce tak můžete nalézt například klášter San Salvador v Benátkách, dvoupodlažní vilu v centru Bologny, přímořské vily a také některé hrady.

Zájemci se mohou ucházet od 93 nemovitostí, které budou k mání v online dražbě. Většina z nich se bude pohybovat v milionových výškách, avšak dají se najít i levnější, cenově dostupné nemovitosti. Lze očekávat, že takové nabídky budou hned pryč. Pro lepší představu, jak jednotlivé nemovitosti vypadají, má agentura na svých webových stránkách připraven podrobný popis, fotografie a dokonce i virtuální prohlídku.

První aukce se uskuteční již za pár dní, a to 16. a 17. října, další proběhnou v průběhu listopadu. Očekávání agentury je, že se z aukce vytěží přibližně 950 milionů eur, které následně pokryjí veřejné výdaje jako jsou například důchody a sociální služby.

Foto: pixabay