Jak nejlépe oslavit Valentýna? Vezměte polovičku na dovolenou

Autor:

Valentýn je tu už za pár dní, a tak jistě řada z vás vymýšlí, čím potěšit svůj protějšek. Nezapomínejte ale na to, že vyjadřovat lásku byste si měli každý den a ne jen v ten, kdy je to předepsané.

A než kupovat čokoládu nebo víno, které ostatně můžete koupit jen tak kdykoli, raději se rozhodněte pro cestování. Páry tak odjíždí buď do hor na wellness a nebo naopak za teplem do zahraničí. Navíc nálada Čechů se trochu uvolnila a už se tolik nebojí cestovat jako tomu bylo v minulých měsících a roce – pomohlo tomu také očkování, testy a také zmírnění vstupních podmínek. Pozor si ale dejte na nakupování na poslední chvíli, ty nejlepší nabídky by mohly být už fuč!

Podle statistik cestovní kanceláře Invia se uvádí, že meziroční nárůst nákupu na valentýnský termín je 20 procent. Toto číslo se samozřejmě může ještě zvýšit, jak se termín bude blížit. Rovněž dle statistik vyplývá, že se nejvíc cestuje za teplem a do termálních lázní.

Svátek zamilovaných v Dubaji

Kromě oblíbeného Egypta, kde je v tuto roční dobu celkem přijatelné počasí, a tak to jistí opalování a koupání v moři, se jeví jako velký prim Dubaj. Oproti minulému roku je zájem markantní. Někteří tak neváhali šetřit, aby si mohli dopřát luxusní prodloužený víkend. Na tyto dvě destinace navazují Kanárské ostrovy a řada Čechů se nebojí zůstat ani doma. Ostatně v Čechách vyjde pobyt nejlevněji. Kdo chce trochu exotiku, většinou sáhne po Dominikánské republice, Kostarice nebo Zanzibaru.

Nakupují převážně ženy

Na zasloužený odpočinek se nejčastěji létá a to v 70 % případů a kupují se osmidenní zájezdy většinou do čtyřhvězdičkových hotelů s all inclusive službami. Výjimkou nejsou ani prodloužené víkendy, které jsou ideální pro páry, které si nemohou v práci vzít hned tak dlouhou dovolenou. Zajímavostí je, že přes 60 % zájezdů kupují ženy. A za valentýnský pobyt se v průměru utrácí 18 800 korun za osobu. Inu pánové, možná vás čeká překvapení u večeře!

Zdroj info: Invia
Zdroj foto: Pixabay