Jak se nejlépe osvěžit v horkých dnech

Autor:

Teploty atakují skoro čtyřicítky, a tak se mnoho lidí snaží všelijakým způsobem zchladit. Důležitý je ovšem pitný režim, který ochrání před dehydratací.

Co by si lidé měli dát na pití, aby do sebe nedostali jen chemii ze sladkých limonád, které se prodávají v obchodech? Navíc takové ani nezaženou žízeň, spíše ji prohloubí. Raději než vzít plechovku v obchodě ze studené lednice, si připravte nápoj doma.

Nejlepší je čistá voda, kterou si můžete obohatit například plátky citronů, máty nebo třeba okurky. Kdo má rád domácí limonády, tak právě tou okurkovou neprohloupí, neboť je osvěžující a navíc je připravená během pár minut. Stačí mít k dispozici salátové okurky, citron, med a vodu.

Pokud milujete meloun, je to právě jeden z vynikajících příjmů vitamínů a také vody, které obsahuje až 92 %. Navíc se v obchodech dá narazit na už celkem levné kousky. Stejně tak dokáže osvěžit i jiné ovoce, jako třeba jahody, meruňky, citrusy nebo ananas, ze všech pochutin si můžete rovněž udělat limonádu a nebo domácí zmrzlinu. Zapomeňte ale na těžké smetanové, které se budou hůř v horkých dnech trávit, raději si udělejte obyčejné a přírodní. Stačí ovoce rozmačkat nebo rozmixovat s trochou vody, pokud je kyselé přidat med, vpravit do vhodné nádoby a dát do mrazáku. Samozřejmě je nutné počítat s pár hodinami tuhnutí.

Doporučuje se pít i horký čaj. Správně, horký. Žaludek totiž nemá pak takovou práci s ohříváním studené tekutiny (obzvlášť, pokud nápoj ochlazuje několik kostek ledu) a nevyčerpává se. Proto se skvěle hodí do horkých dnů i polévky, které zasytí více jak třeba svíčková se šesti. Z čajů nejlépe volte ten zelený nebo třeba bylinkový. Někteří lidé také doporučují například kefír nebo zakysanou smetanu. Samozřejmě vše s mírou, ať neprosedíte den na záchodě.

Zdroj informací: Apetit online, zkušenosti autora textu
Zdroj foto: Pixabay