Doba dovolené se blíží ke konci, ještě si rychle užít poslední paprsky slunce, než se střetnete s pracovní realitou.
Po návratu do rodné země váš může potkat nepříjemné překvapení v podobě nemoci. Jistě se každý bude modlit, aby si nepřivezl koronu, ale mimo ní ještě stále existují i jiné nemoci. Nemusí se jednat zrovna o zimní období, ale i v létě se můžete snadno nachladit. Naštěstí existuje pár tipů, jak se dobře aklimatizovat bez kulírování v posteli.
Pokud vyrazíte do skutečné exotiky, pak byste se ve většině případů měli vyhýbat místům, která jsou klimatizována. Klimatizace často může vysušovat kůži, sliznici očí, ale i nosu. Pojistit se tak můžete například očními kapkami nebo hydratačním krémem. Vhodné je, abyste si do kufru přibalili i teplejší svetr, který využijete při přistání a nebo už na letišti, kde budete mrznout pod již zmiňovanou klimatizací. V letadle také nebývá většinou moc teplo. Teplé oblečení ochrání před oslabením imunity, které se dostaví při častém střídání teplot. V opačném případě by snadno mohla propuknout hnisavá angína nebo jiné respirační onemocnění.
Občas se stane, že po návratu z exotické destinace je rozdíl venkovní teploty tam a v Čechách více jak 30 stupňů. Nezapomínejte tedy dbát na několik vrstev oblečení. Vyhnout byste se také měli náhlému vkročení do pracovního procesu. Raději si vemte den, dva volna navíc, abyste nejen aklimatizovali své tělo, ale také mysl. Stres v práci snadno může narušit imunitu. Někdo se také potřebuje vyrovat s jet legem.
Abyste neonemocněli, pomůže s tímto bojem i dostatečný pitný režim. Pomoci si můžete i různými vitamíny na posílení imunity, které je vhodné brát jako prevenci. Pozor si ale dejte, abyste se zbytečně nepředávkovali vitamínem C. Mohla by se vám na těle objevit nepříjemná vyrážka, která sice nesvědí, ale mohla by rozhodit psychickou pohodu.
Zdroj informací: Cestovní nemoci, VZP ČR
Zdroj foto: Pixabay