Jaké letovisko si vybrat pro dovolenou v Tunisku

Autor:

Češi znovu objevili Tunisko paradoxně během pandemie. Ve chvíli, kdy měl oblíbený Egypt a také Turecko zavřené hranice, lidé cestovali právě do Tuniska.

Zájem o něj tehdy vzrostl o 70 procent. I dnes, kdy covid cestování už téměř neovlivňuje, se Tunisko drží na předních příčkách. Kde se v této destinaci bude nejvíce líbit právě vám?

Obecně je Tunisko nejlevnější resortová destinace s all inclusive službami a stabilně vysokými teplotami, které tu léto výrazně prodlužují, navíc počet dnů, kdy tady prší, byste spočítali na prstech jedné, maximálně druhé ruky. Sezóna v Tunisku proto trvá od jara do pozdního podzimu.

Mahdia

Oblíbené letovisko Mahdia se nachází 150 kilometrů na jih od hlavního města a místní pláže jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v zemi. Téměř šest kilometrů dlouhé pobřeží je pokryto jemným světlým pískem a pozvolný vstup do moře potěší především rodiny s malými dětmi. Těšit se můžete na širokou nabídku vodních sportů i poklidnou atmosféru.

Tabarka

Pokud chcete Tunisko vidět tak, jak ho ještě neznáte, vyrazte víc na sever, kde je pobřeží trochu odlišné. Letovisko Tabarka zaujme velkým množstvím zeleně i kopcovitým terénem. Písečné pláže se tu střídají se skalnatými útesy. Průzračně čisté moře je domovem mnoha druhů ryb i dalších živočichů. Jedná se tak o jedno z mála tuniských letovisek zaslíbených potápění. Oproti jiným středomořským destinacím je potápění v Tabarce navíc poměrně levné.

Bizerte

Nejseverněji položené město Tuniska zaujme díky krásnému starobylému přístavu. Městské pláže pokrývá hrubší zlatavý písek. Skutečný skvost se však nachází několik kilometrů za městem. Známá Raf Raf Beach ležící jihovýchodě od Bizerty je ukryta mezi vysokými kopci. Už cesta na tuto pláž je poměrně dobrodružná. Těšit se můžete na průzračně čisté moře, písčitou zátoku i skaliska dodávající pláži jistou dramatičnost. Určitě si nezapomeňte přibalit šnorchl.

Sousse

Uprostřed olivových hájů a ovocných sadů leží perla tuniského pobřeží – letovisko Sousse. Pulzující město lemuje šest kilometrů dlouhá, široká písčitá pláž z velké části pokrytá hotelovými lehátky a slunečníky. Pobavit se můžete v některém z plážových barů. Často se právě sem jezdí i ze sousedního Monastiru na večeři či na drink. Cílem výletu může být i hrad Ribat (z jeho hradeb je krásný výhled na město i pobřeží) a mauzoleum prvního místního prezidenta Habiba Bourguiby, kterého tu všichni zbožňují. Nad jeho hrobkou visí obří lustr z českého skla.

Monastir

Monastir je skvělý proto, že tu jsou krásné pláže, luxusní i rodinné resorty jen pouhých pět minut od letiště. Pokud tedy chcete zkrátit cestu na minimum, nebo vyrazit třeba jen na prodloužený víkend, Monastir je k tomu naprosto ideální.

Djerba

Známý ostrov Djerba, ležící na jihu Tuniska láká 320 slunečnými dny v roce i množstvím krásných pláží. Nejznámější a nejnavštěvovanější je pláž Sidi Mahrez lemovaná luxusními resorty. Velmi fotogenická je také pláž Sidi Yati s úžasným výhledem na 75 metrů vysoký maják Taguermess, vyvedený v barvách tuniské vlajky.

Zdroj informací: Invia
Foto: Michaela Rubešová