Japonské letiště má první toaletu pro psy

Autor:

Cestování s domácími zvířaty může být občas stresující, a to nejen pro lidi. Pokud se jedná o let, bývá to ještě o něco horší. Vše dlouho trvá a zvířata bývají nervózní a podrážděná. Letištní personál se většinou snaží, aby zajistil pohodlí a hlavně bezpečí pro vašeho chlupatého miláčka. A tak se v Japonsku, přesněji na letišti Osaka International Airport začaly testovat první psí toalety, jejichž součástí je „očůrávací“ patník, který se také sám čistí. Nechybí ani pořádná miska s vodou pro „umytí tlapek“.

Psí toaleta se nachází v oblasti odletové haly a byla speciálně navržena tak, aby si váš čtyřnohý kamarád ulevil a dostal se do větší pohody, případně si poštěkal s ostatními pejsky. Prostor psích toalet zahrnuje tedy samočistící a splachující patník, sprchu, misku s čerstvou vodou a také lavičku, kam se můžou úchylit lidé k odpočinku. Toalety jsou přístupné od 5 ráno do 10 večer.

Psí toalety ale nejsou jedinou záležitostí, jak se letiště a samotné letecké společnosti starají o pohodlí domácích mazlíčků. Často se můžete setkat také se speciálním jídlem na palubě letadla a následnou péčí o mazlíčky. Zvyšující se letecký komfort pro zvířata jim má usnadnit samotný let a alespoň trochu snížit napětí a nervozitu.

Foto: Kansai Airports