Jaro přivítají rozkvetlé třešně ve Washingtonu DC

Autor:

Foto: Pixabay

Jedním z nejlepších časů na to, kdy navštívit Washington je právě jaro. V tomto čase rozkvétají třešňové stromy, jejichž květy zaplaví okolí růžovou a bílou barvou.

Každoročně se chystá národní festival třešňových květů, avšak s ohledem na celosvětovou pandemii koronaviru musí být vše organizováno poněkud jinak. Festival se koná od poloviny března do zhruba poloviny dubna. Jindy bujaré večírky s doprovodným programem se změní na pozorování rozkvetlé krásy webcamerou. Zda-li se bude vysílat online i ohňostroj organizátoři akce neprozradili.

Třešňová slavnost připomíná událost, kdy japonský starosta Tokya daroval Washingtonu 3000 těchto stromů. Stalo se tak v roce 1912. O padesát let později se zasadilo dalších 3800 stromů. Událost je každoročně velmi populární a za normálních okolností se ji účastní zhruba na 1,5 milionu lidí.

Vše se v této těžké době obrací na virtuální realitu. Pod stejnou záštitou se bude konat každoroční pouštění draků u monumentu. S těmi papírovými si budou moci lidé a zejména děti zalétat jen na zahradě svého pozemku, protože v rámci opatření se nebudou lidé moci scházet u monumentu tak jako kdysi.