Jedno z nejstrašidelnějších míst na světě najdete v Česku

Autor:

Na cípu Plzeňského kraje se nachází vesnice Luková. Ve vesnici stojí zchátralý kostel ze 14. století. Vzhled kostela poznamenaly obě světové války a také požár. Dávno před těmito událostmi tu vedle sebe sedávaly dvě různé národnosti, ale po příchodu druhé světové války se mnohé změnilo. Dnes obývá kostel někdo úplně jiný a je tak mrazivou vzpomínkou na nedávnou historii.

Starými rozbitými okenicemi prosvítají dovnitř paprsky ranního slunce. V šeru kostelních lavic sedí záhadné postavy, které se nemodlí k Bohu, neboť ten z kostela odešel už dávno. Postavy jsou zahalené a nemají ani tváře. Nemluví, nedýchají a jen hledí směrem, kde kdysi asi býval oltář.

Jakmile překročíte prah pozemku kostela, určitě vás zamrazí v zádech. Jeho exteriér vypadá stejně jako interiér. Vše bylo téměř před rozpadem a neopečovávané, naštěstí se v posledních letec výrazně změnila. Kdo by sem ale chodil, řekli byste si. Jakmile totiž vstoupíte do útrob kostela, budete vědět. Jestliže venku se vám to moc nezdálo, uvnitř si jistě vzpomenete, na některý horor, který jste nedávno viděli. Ostatně nejtragičtější událost se v kostele stala v 70. letech minulého století, kdy zde probíhal smuteční obřad a během toho na truchlící spadl obrovský kus stropu. Po této události se rozhodlo o uzavření kostela

V lavicích najdete bílé sochy ztvárňující osoby, které se sem dříve chodily modlit k Bohu – mají být připomínkou odsunutých osob z vesnice. Ročně se na místo jezdí dívat nejen Češi, ale i cizinci z celého světa. V roce 2012 využil místo mladý umělec studující na Západočeské univerzitě pro svou bakalářskou práci. Do nitra kostela tak umístil 32 sedících i stojích soch. Do materiálu některých soch je přidán fosfor a tak pokud na ně celý den svítí slunce, večer světélkují – to umocňuje záhadnost. Kostel se téměř okamžitě stal senzací a na některých zahraničních webech se dokonce začal objevovat v žebříčkách nejstrašidelnějších míst na světě.

Díky dobrovolnému vstupnému se může kostel opravovat. Pokud chcete kostel navštívit, musíte se předem telefonicky objednat u správce objektu, který bydlí vedle kostela a stal se tak dobrovolným průvodcem. Kostelem provází ve svém volném čase.

Autor fotky: Juandev – Vlastní dílo