Jezevčík si v záchranné stanici našel neobvyklou kamarádku

Autor:

Přátelství se netýká jen lidí, ale také často vzniká zcela neočekávaně. Ostatně to potvrzuje i tento případ. Čtyřnohé zvíře, žijící na pevnině – tedy jezevčík Stanley – se skamarádil s tuleněm, pro kterého je naopak přirozené prostředí voda. Majitelka jezevčíka zachytila foťákem neuvěřitelné chvilky zvířecích přátel, kteří se seznámili v záchranné stanici v Cronwallu. Zvířata zrcadlila své pohyby a snažila se navzájem očuchávat čumáčkem, přestože je dělilo sklo akvária. Tulení samice jménem Aayla byla velmi zvídavá.

Je možné, že si Aayla všimla jezevčíka právě proto, že měl na sobě kabátek, který mu zakrýval i ouška – venku byla zima – a tak vypadal jako tuleň. Skleněná bariéra akvária také ošálila její čich. Nemohla tak rozpoznat, že se jedná o druhově jiné zvíře než je ona sama. Ze setkání vznikly roztomilé fotografie.

Během 20 minut se z nich stali nerozluční přátelé, kteří se od sebe nechtěli hnout ani na krok. Už teď je jisté, že se neviděli naposled. Podle chovatelů je Aayla velmi hravá, je ráda středem pozornosti a hraje si s ostatními tuleni. Aayla je v záchranné stanici od roku 2018. Dobrovolníci ji našli na pláži podvyživenou a s částečně amputovanou ploutví. To ji ale na elánu neubralo, ba naopak patří k nejaktivnějším členům záchranné stanice.

Foto: Melanie Talbot