Jižní Tyrolsko otevírá své brány

Autor:

Veřejný život v Jižním Tyrolsku, nejsevernější italské provincii a autonomním regionu Trentino-Alto Adige, se probouzí. Dnes 11. 5. se otevřely bary, restaurace, kadeřnictví, salony krásy, muzea, knihovny a mládežnická centra. Už teď je jisté, že nejpozději 25. května budou následovat hotely, penziony a ubytovací služby pro turisty, stejně tak lanovky.

Všude samozřejmě platí v souvislosti s koronavirem Covid-19 zvýšená bezpečnostní opatření, například dodržování dvoumetrové (při sportování třímetrové) vzdálenosti mezi osobami – v případě, že to není možné, je povinné nosit roušku na obličeji. Stejně tak v uzavřených prostorách.

Vstup do Itálie přes hranice (z Rakouska) ze severu do této provincie je nyní možný z profesionálních důvodů, zdravotních anebo jiné absolutní nezbytnosti, potvrzené čestným prohlášením. Při cestě zpět do Rakouska je nutné mít nejdéle čtyři dny starý negativní test na Covid-19, anebo je povolen průjezd Rakouskem bez zastávky.

Zatím nejezdí regionální přeshraniční autobusové nebo vlakové linky, místní doprava se řídí víkendovým jízdním řádem. V celé provincii Trentino-Alto Adige  se dá cestovat bez dalšího omezení. Stále však funguje od 8 do 20 hodin bezpečnostní linka 800751751 pro případ, že by návštěvníci pocítili příznaky nemoci covid-19.

Zdroj informací: Jižní Tyrolsko – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay