Kam vyrazit s dětmi, když je venku sychravo

Autor:

Zabavit děti dá občas pěkně zabrat – o to víc, když vám počasí nepřeje. Ať už vaše ratolesti rády tvoří, experimentují, objevují nebo řádí ve vodě, poradíme vám, kde je zaměstnat na celý den.

Podzimní barevné dny přímo vybízejí k rodinnému výletu. Nemusíte se přitom bát ani rozmarů počasí – stačí vybrat místa, kde vám déšť vadit nebude. A pokud nemáte vhodné auto na výlet, vyzkoušejte širokou nabídku sdílených aut. Najdete tu jak větší rodinná auta, tak minivany, do kterých se pohodlně vejdou vaše děti i s kamarády. Auto si můžete půjčit třeba jen na jeden den anebo vyrazit na prodloužený víkend a užít si krásy Česka s rodinou naplno.

iQPlanetárium v Liberci

Vydejte se na fascinující cestu vesmírem. V libereckém planetáriu vám přiblíží krásy a záhady kosmu. Dozvíte se, jak vesmír vznikl a jak ovlivňuje lidský organismus. Víte, jaké technologie astronautům umožňují přežít ve volném kosmickém prostoru? Ne? Čas vyrazit do Liberce!

Dospělí: 140 Kč
Děti: 110 Kč

Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Nebojte se zabloudit v největším zrcadlovém labyrintu v Evropě. Odrazy 90 zrcadel vytváří nekonečné chodby a záhadné optické klamy, které vás pohltí. Nechybí ani síň smíchu, kde si díky deformujícím zrcadlům užijete s dětmi spoustu legrace. Skoro jako v pohádce Dlouhý, široký a… pokroucený?

Dospělí: 90 Kč
Děti: 60 Kč

Lezecká stěna v Ústí nad Labem

Lezení je zábava pro celou rodinu! Nikdy jste to nezkusili? Vůbec nevadí – v HUDY lezeckém centru najdete i cesty pro úplné začátečníky. Veškeré lezecké vybavení si navíc na místě můžete půjčit a s prvními krůčky vám poradí instruktoři. Seberte odvahu a zažijte se svými dětmi dobrodružství několik metrů nad zemí.

Dospělí: 150 Kč (200 Kč o víkendu)
Děti: 100 Kč (130 Kč o víkendu)

Svět techniky v Ostravě

Dolní Vítkovice ožívají. Důkazem je i rozsáhlý Svět techniky, kde se vaše děti proletí strojem času do pravěku k mamutům, pochopí, jak vzniká duha, a co je ve skutečnosti bouřka. Pro ty nejzvídavější je připravena expozice o vývoji vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště. A vy se určitě nudit také nebudete.

Dospělí: 260 Kč
Děti: 200 Kč

Muzeum voskových figurín v Českém Krumlově

Přeneste se do středověkého Krumlova, kde v tajemných sklepeních nahlédnete do alchymistické dílny, staré krčmy nebo se ocitnete na tržišti z 15. století. Poznáte také nejzajímavější obyvatele regionu jižní Čechy – Karla IV. nebo Františka Josefa I. Historie bude konečně zábava!

Dospělí: 130 Kč
Děti: 90 Kč

Aqualand Moravia v Pasohlávkách

Snad každé dítě miluje skluzavky, a v Aqualandu Moravia jich najdete požehnaně – od mírných přes prudké až po ty extrémní. Vybrat si můžete také z různých bazénů, spokojení budou plavci i ti, co raději relaxují v bublinkách. Maminky ocení především wellness. Ve vodním království v Pasohlávkách se děti vyřádí a vy si odpočinete. Vstupenky můžete koupit online, čímž získáte i významnou slevu (zhruba 250 Kč na osobu).

Dospělí: 799 Kč
Děti: 499 Kč

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby Tatra Kopřivnice okouzlí vaše technicky založené ratolesti či tatínky. Výstava je doplněna o designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Nenechte si ujít nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické vozovce.

Dospělí: 130 Kč
Děti: 90 Kč

Zdroj info: HoppyGo
Zdroj foto: Pixabay