Kam vyrazit v Praze na veřejné bruslení

Autor:

Na zamrzlý rybník si budete muset ještě chvíli počkat, avšak naštěstí existuje jiné řešení. Bruslařská sezóna právě začala. Ať už jste příznivci spíše pasivních sportů jako je třeba stavění sněhuláka, nebo bobování. Můžete vyzkoušet i něco nového. Zimní bruslení se stává stále větším hitem a v Praze nebudete mít o ledové plochy nouzi. Bruslit se dá, jak na střeše obchodních domů, tak i venku. Pokud nevlastníte brusle, nemusíte se bát, na místě si je za pár korun půjčíte.

Nejznámějším klužištěm v Praze je to na Františku. Ledová plocha se rozkládá na ploše 40 x 20 metrů. Bruslit se začíná koncem listropadu a končí se většinou na začátku března. Brusle se dají půjčit za 50Kč s vratnou zálohou 500Kč. Otevřeno bývá každý den. Vstupné je za 70 korun pro dospělého a 40 korun pro dítě. Pokud se náhodou při pádu zraníte, hned za rohem se nachází nemocnice, a to se vyplatí. Trochu vyšší vstupné vás bude čekat na ledové ploše pod Žižkovskou věží. Vstupné na dvě hodiny vás vyjde na 120 korun. Bruslí se zde denně od 9 do 21 hodin. Klužiště je otevřené od prvního prosince. Posilnit se můžete v blízké restauraci Miminoo.

Populární bývá i kluziště na Letné. Kluziště je zprovozněno od začátku prosince a nachází se naproti fotbalovému stadionu Sparta. Plocha kluziště činí 40 x 20 metrů pro dospěláky a menší kluziště 22 x 11 metrů pro děti. Nachází se ze i půjčovna bruslí a ochranných prostředků, stejně tak toalety. Letná má určitě jednu obrovskou výhodu v tom, že na vás čeká zdarma škola bruslení jak pro malé, tak i pro ty velké. Dalším plusem je to, že vstup na ledovou plochu je zdarma. Potěší i víkendový doprovodný program. Otevřeno mají každý den od 9 do 21 hodin.

Další plocha, která na vás čeká zadarmo, je ta na Ovocném trhu v samotném centrum Prahy. Hned vedle Stavovského divadla naleznete plochu o 30 x 14 metrů. Bruslit zde můžete od 10 do 21 hodin. Půjčit si můžete bruslet, výtěžek jde pak na dobročinné účely. Vstup je zdarma.

Pokud neradi bruslíte ve venkovních prostorách, máme pro vás i tipy na stadiony, kde je povoleno bruslení pro veřejnost. Například v Ice Areně Letňany můžete bruslit celý rok. Otevřeno pro veřejnost je každý den. Vstupné je pak pro dospělého za 100 korun a pro špunty za 60 korun. Než vyrazíte bruslit podívejte se na jejich webové stránky, jestli náhodou není zrovna nějaká uzavřená akce.

Loni byl otevřen také nový Icerink ve Střašnicích. Areál je moderní, nabízí dvě ledové plochy, takže se vyblbne každý z vás. Zabruslit si můžete každý den. Vstupné je 120 korun, děti do 12 let to mají za 80 korun a ty nejmenší do 3 let zdarma. Brusle si pak půjčíte za 100 korun. Pokud máte čas jen o víkendu, vydejte se na stadion na Nikolajce na Praze 5. Bruslit můžete v sobotu i neděli od 14 do 16 hodin. Stadion také pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup zaplatíte 40 korun a vaše ratolesti 30 korun.

Foto: pixabay