Kanada se otevře pro plně očkované

Autor:

Zdroj info: Lonely Planet ; zdroj foto: Pixabay

V době koronavirové krize se Kanada uzavřela před světem i před svým velkým sousedem Amerikou. Vše se ale má změnit následující měsíc.

Vzhledem k vysoké proočkovanosti tamních obyvatel a rovněž poklesu nových příznaků se tamní vláda rozhodla pro otevření hranic, které byly uzavřeny od března 2020. Američané budou moci přicestovat v srpnu, zbytek světa pak začátkem září, pokud se tedy čísla nakažených udrží stále na nižších počtech. Ale pozor, má to jednu podmínku. Cestovatelé musí být plně očkovaní. Plné očkování má stejná pravidla jako u nás, platí od 14. dne po aplikování druhé dávky. Co se týká vakcín, jsou akceptovány tyto: AstraZeneca, Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson.

Ještě před odletem musí turisté své údaje o očkování nahrát do aplikace ArriveCan. Kromě toho jsou cestující povinni se na letišti prokázat negativním testem, jehož výsledek lze rovněž nahrát do aplikace. Test nesmí být starší 72 hodin před odletem. Američané, kteří přiletí po 9. srpnu a budou naočkovaní, se nebudou muset prokazovat dalšími testy – to se týká jen náhodně vybraných turistů, kteří budou posláni na zdravotní prohlídku. Jak to bude pro ostatní mezinárodní turisty není zatím přesně dané.