Kdo se přestěhuje, ten dostane zaplaceno. Tak praví Západní Virginie

Autor:

Foto: Pixabay

Svět se mění a spolu s ním i pracovní nasazení. Stále větší počet destinací nabízí digitálním nomádům nebo vzdáleným pracovníkům velmi lákavé balíčky pro pobyt. Chtějí za to jediné – aby se přestěhovali k nim.

Pokud by někdo uvažoval o tom, přestěhovat se do západní Virginie, pak by se mohl těšit na 12 tisíc dolarů a zároveň roční bezplatnou rekreaci v hodnotě 2500 dolarů. A to se vyplatí, ne? Musí ale splnit podmínky, jako je: být zaměstnaný na dálku v podniku mimo ZV a zároveň moci pracovat online; nebo být samostatně výdělečný. Při příjezdu člověk musí předložit doklad o zaměstnavateli a příjmu. Další podmínkou je být obyvatelem USA a nebo být trvale legálně pobývající občan.

Celý program spočívá v tom, že jakmile se tam lidé během jednoho roku přestěhují, dostanou na ruku 10 tisíc. Zbývající dva tisíce stát doplatí během druhého roku života v zemi. Zvýhodněni budou lidé i ve vzdělání, neboť jim bude nabídnuto získat různé certifikáty z West Virginia University.

Americký stát je známý pro svou klidnou povahu místních a také především venkovský stylem života. Což se odvíjí i od dalšího zajímavého balíčku, který je zaměřený na rekreaci právě v této oblasti. Nalezení zdravé rovnováhy mezi pracovním životem a soukromým. A při této příležitosti mohou prozkoumat i nový národní park – New River Gorge Park and Preserve. A kdo se bojí toulat se sám krajinou, ten může využít služeb průvodce.