Kempování a karavaning má od března svou asociaci

Autor:

Kempování a karavaning zažívají v posledních letech v celé Evropě obrovskou renesanci a Česká republika není výjimkou. Potřeby příznivců tohoto životního stylu i podnikatelů v souvisejících oborech bude hájit nově vzniklá Asociace kempování a karavaninku.

Ta bude zastřešovat komunitu karavanistů a kempařů, prodejce obytných vozidel a kempinkového vybavení, provozovatele kempů apod., zjišťovat jejich potřeby, provádět osvětu ve vztahu k legislativě i životnímu prostředí a definovat pravidla ve sporných otázkách. Asociace vytvoří most mezi kempaři a státní správou, městy, provozovateli, podnikateli i médii.

„Chceme být moderní asociací, která bude naslouchat potřebám svých členů i široké kempařské komunity a šířit i hájit její dobré jméno a zájmy. Jsme připraveni aktivně prosazovat vše potřebné pro udržitelný rozvoj kempování, karavaningu a volného cestování,” říká zakládající člen a předseda asociace Jan Bordovský.

Asociace kempování a karavaningu, z.s. je neziskovou organizací. Založili ji v této komunitě známé a respektované osobnosti, které mají s tímto stylem cestování dlouholeté zkušenosti. Jedním z prvních hmatatelných výsledků je vytvoření etického kodexu, který by měl stávající i nové příznivce vzdělávat a informovat o tom, jak se chovat při provozování svého koníčku.

„Rozvoj jakéhokoli oboru přináší bohužel i svá negativa. Někdy se přitom jedná pouze o neznalost nebo neinformovanost. Právě zde chceme ve spolupráci s kempy, půjčovnami či prodejci obytných vozů přispět k udržitelnosti rozvoje a dobrému jménu karavaningu. Ideálem je, aby každý, kdo si půjčí nebo pořídí karavan, byl dostatečně informován. Pak už bude záležet vždy jen na osobním postoji každého cestovatele,” přibližuje plány další ze zakladatelů, Klára Hájek Velinská.

Oficiální představení asociace široké veřejnosti i médiím proběhne na tradičním veletrhu FOR CARAVAN, který se uskuteční na výstavišti v Praze-Letňanech v termínu od 8. do 10. března.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: Asociace kempování a karavaningu – tisková zpráva