Kuba reaguje na nárůst pozitivních turistů přísnými opatřeními a izolací na vlastní náklady

Autor:

Češi se nechtějí vzdát cestování, a tak za teplem letí klidně i přes půl světa. Problém ale nyní nastává na Kubě, kde je po příletu do země diagnostikován koronavirus u většiny těchto cestujících. Na Kubě jsou proto uplatňována velmi přísná karanténní opatření.

Pro vstup do země se vyžaduje negativní PCR test, který není starší 72 hodin. Po příletu jsou všichni cestující znovu otestováni PCR testem přímo na letišti. Výsledek testu je zhotoven do 48 hodin. Samozřejmě, že dokud není znám výsledek testu, musít člověk zůstat v izolaci na ubytování. Pokud se test ukáže jako negativní, je vše v pořádku. Pokud ale bude pozitivní (byť člověk nemá příznaky), je okamžitě převezen do izolačního centra. Zde člověk zůstáva mezi 7 až 14 dni, dokud jeho test není negativní.

Důležitá informace je, že náklady si v izolačním centru hradí každý cestovatel sám a ve většině případů nemůže na pokrytí těchto nákladů využít své pojištění. Noc se v centru pohybuje do 80 dolarů, další výdaje jsou za opakující se testy, které si cestovatel opět musí zaplatit. Navíc se nemůžete spoléhat na platbu kartou, a tak je nutné mít u sebe dostatečnou hotovost. Do izolace mohou být brány i osoby, které s nakaženým přišli do styku. Výlet na Kubu se tak může celkem dost prodražit.

Cestovatelé by neměli zapomínat, že se Kuba stále nachází na semaforu v červeném barevném poli, tudíž cesty do země by měly být opravdu jen nejnutnější.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay