Květiny od pondělí koupíte, ale třeba papír s tužkou už ne

Autor:

Foto: Pixabay

Vládní opatření včerejším dnem dostala opět nový rozměr. Krom toho, že budete muset strávit tři týdny na jednom bydlišti bez možnosti návštěvy svého partnera nebo rodičů, se uzavřely i některé prodejny.

Jestliže často píšete propiskou nebo jsou vaše děti umělecky založené, je na místě dnes a zítra vyrazit pro psací potřeby, protože ty si od pondělí už v papírnictví ani v jiných obchodech nekoupíte. Nicméně školy se také uzavírají, a tak alespoň dětem nebudou tolik psací potřeby chybět. Co si ale koupíte, a možná vám to má rozveselit celé tři týdny tvrdého lockdownu, jsou květiny. I ty mají nadále otevřeno.

Očekává se taktéž, že prodejny s dětským oblečením budou mít tento víkend narváno, protože i ty se od pondělí zavírají a nakupovat tak půjde pouze online. Naštěstí zůstávají otevřené zásilkovny, a tak si lidé budou moci zboží zaslat buď domů nebo právě na ně.

A zatímco pohonné hmoty natankujete na všech čerpacích stanic, pokud se vám rozbije auto, máte smůlu. Autoservisy se nakonec otevřou. Ještě, že tak, když se auto rozbije, spraví ho, protože mačkat se v potencionálně rizikovém MHD není žádná výhra. A pokud jste závislí na restauracích, tak na výdejních okýnkách se nemění nic.