Lákají vás eurovíkendy? Máme pro vás několik zajímavých tipů

Autor:

Nemáte čas ani finance, abyste každý týden trávili pár dní v jiném evropském městě, ale přesto chcete alespoň jednou ročně vyrazit na prodloužený víkend? Odpočinout si od starostí a dětí? Rádi byste poznali odlišné kultury ale i něco navíc? Tak pro vás jsou eurovíkendy jako stvořené. Dříve si lidé našli více času na všechno, dnes je doba hektická a být offline více jak 24h je téměř nemožné. Doba dovolených se neúprosně zkracuje a přesto si za to můžeme my sami. Je přeci jen na nás, jakým směrem bude náš život ubíhat. Přeci jen nebylo by úžasné se podívat na všechny ty místa, která vidíte na instagramu a jen zoufale vzdycháte, protože je nejspíš nikdy neuvidíte? A tak vaši touhu zaplácne alespoň fotografie někoho jiného. Není lepšího času cestovat, než právě teď.  A propo blíží se podzimní prázdniny, vemte své ratolesti do světa, jistě vám budou vděčni.

Pokud jste ze starší generace a tápete nad pojmem eurovíkend, prozradíme vám oč jde. Jedná se o poznávací zájezd v intervalu jednoho až čtyř dnů. Jsou většinou doporučovány méně zkušeným cestovatelům, kteří nechtějí cestovat na vlastní pěst. Nemusíte se prakticky o nic starat, stačí si jen vybrat z nepřeberného množství destinací, zaplatit a pak už jen toužebně vyhlížet den odjezdu.

Dřív jste se o eurovíkendu mohli podívat do klasických měst jako je Londýn a Paříž, teď se nabídka eurovíkendů rozrostla na astronomický počet měst, můžete se podívat prakticky kamkoli vás napadne. A je jedno jestli k víkendu přidáte jen pátek, pondělí nebo i oba dny. Tak i tak je to poměrně dlouhá doba na odpočinek od stresu a skvělý způsob, jak přijít na jiné myšlenky.

Napadá vás, jaké destinace jsou neoblíbenější? Je to jednoznačně Paříž, město zamilovaných a Londýn. Se svou oblibou stoupají i města, do kterých se dřív nejezdilo vůbec, přitom jsou to města nádherná, tím jsou například Kodaň, Stockholm a Istanbul. Pokud se naopak chcete vykoupat, než nás zastihne podzim a zima, můžete navštívit třeba Mallorcu. Kdo raději nakupuje, než aby poznával tamější kulturu měl by se vydat například do Londýna.

Na prodloužené víkendy se můžete dopravovat mnoha způsoby, nejčastěji je to autobus nebo letadlo. Samozřejmě, co se týče autobusu musíte počítat, že několik hodin tam prosedíte. Co se týče stravování většinou máte v ceně jen snídani, ale můžete si připlatit i polopenzi. Jediné mínus, které se týče této formy cestování, je takové, že máte málo času na osobní procházky a poznávání dané destinace. Většinou je dopředu stanovený plán, od rána do večera, co vše v daný den uvidíte. Pokud jedete naopak na vlastní pěst, můžete si plánovat co a jak chcete. Avšak pokud nejste náročný cestoval tato forma eurovíkendů vám bude vyhovovat a možná že se tu seznámíte s novými lidmi, kteří se stanou vašimi příteli. Přeci jen cestování ve dvou je lepší než, když cestujete sami.

Foto: Shutterstock.com