Leo Express spustil jako první prodej jízdenek na Vánoce

Autor:

Cestující si již nyní mohou výhodně zakoupit jízdenky na Vánoce, Nový rok a další měsíce až do března 2021. Leo Express totiž jako první dopravce spustil prodej lístků pro nový jízdná řád 2020/2021. Čím dříve si cestující jízdenky nakoupí, tím levnější pro ně budou. V novém jízdním řádu vypraví Leo Express všechny spoje tak, jak jsou cestující zvyklí. Leo Express zároveň přidává nová opatření proti koronaviru. Všichni cestující v tarifu senior budou mít od pátku na palubě k dispozici zdarma respirátor úrovně FFP2. Všichni další cestující pak mají i nadále k dispozici roušky zdarma.

Leo Express představil jako první dopravce nový jízdní řád 2020/2021 a umožní tak cestujícím nakoupit si již nyní jízdenky na období Vánoc, Nový rok a první měsíce příštího roku. Ceny jízdného u vnitrostátních spojů začínají na 9 korunách. Čím dříve si cestující u Leo Express jízdenky zakoupí, tím jsou pro ně levnější.

V novém jízdním řádu vypraví Leo Express všechna stávající spojení. Změna je přidání nové zastávky Kysak na spojení do a z Košic. Na vybraných spojích pak dojde kvůli výlukovým pracím k vynechání zastávky Prešov, do které se ale cestující dostanou při využití zpátečního vlaku v opačném směru.

Nová opatření proti covidu: Pro seniory jsou nově respirátory zdarma

Leo Express zároveň zavádí nové bezpečnostní opatření proti koronaviru. Nejohroženější skupina – senioři – budou mít nově na palubě zdarma k dispozici respirátory úrovně FFP2. U respirátorů je samozřejmostí hygienické balení. Na respirátor budou mít nárok cestující v tarifu senior, u kterého je podmínka dosažení 65 let věku. Je to další způsob, kterým se Leo Express snaží přispět k ochraně cestujících a zaměstnanců. Další cestující budou mít i nadále k dispozici jednorázové hygienicky balené roušky.

Vlakový personál Leo Express také používá novou verzi aplikace eRouška a o její používání prosíme i cestující. Na palubách jsou instalovány automatické dávkovače dezinfekce. Díky automatickému systému dávkování se jich cestující nemusí přímo dotýkat. Dezinfekční prostředky jsou k dispozici také na toaletách.

Všechny vlakové jednotky jsou několikrát denně dezinfikovány a několikrát týdně probíhá hloubkové čištění vozů. Sedačky jsou navíc dezinfikovány i během jízdy a nový cestující si tak sedá na dezinfikované místo. K ošetření jednotek májí k dispozici také ozon, který ničí veškeré choroboplodné zárodky.

Foto: common wikimedia, zdroj: Leo Express