Léto patří Řecku. Je tu bezpečno a ceny klesají

Autor:

Lety mezi Prahou a Řeckem se na začátku července obnovily a dovolené tu jsou v plném proudu. Jejich ceny zůstaly na loňské výši a zájem je veliký, jen za pouhý týden už sem přijelo 1500 klientů cestovní agentury Invia. Jaká jsou nejkrásnější, a přitom méně známá místa v Řecku, a co vás teď na cestě nově čeká ?

Od 1. července, kdy letělo do Řecka první letadlo, přes cestovní agenturu Invia odcestovalo do Řecka už téměř 1500 cestujících. Nejvíce létají lidé na Krétu, pak na Rhodos a Korfu. Momentálně tvoří prodeje do Řecka 33 procent z celkového počtu prodaných zájezdů.

„Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že dovolené v Řecku aktuálně probíhají velmi bezpečně. Personál ve všech službách se svědomitě snaží zajistit co nejméně rizikové prostředí. Ani v all inclusive hotelech si jídlo nenabíráte sami, ale hlásíte své přání obsluze a ukazujete si na bufet. Při čekání na jídlo se dodržují rozestupy. Všude jsou dezinfekce. Společné prostory se neustále čistí. Všechny zaměstnanci mají celý den roušky. Klienti musí mít roušky jen na letišti, v letadle a během transferů, s rouškami pro jistotu počítejte například i při návštěvě muzea,“ popisuje situaci přímo z Korfu mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Největší zájem je podle ní o osmidenní pobyty ve čtyřhvězdičkových hotelech s all inclusive. Nejčastěji přitom zájezdy nakupují ženy čtyřicátnice. Průměrně za zájezd utratí 18 000 Kč, což je dokonce více než loni. Dobrou zprávou je, že ceny zájezdů klesají, a to až o 20 procent oproti loňským cenám.

Co v Řecku kromě moře a pláží stojí za vidění?

Diovo oko, Thassos

Thassos je krásný zelený ostrov, bájný úkryt sirén. Právě tady najdete přírodní jezírko Giola neboli Diovo oko naplněné mořskou vodou, která se sem dostává při příboji z moře. Nachází se ve skalách za vesničkou Astris, nedaleko města Limenaria v severní části ostrova. Rozhodně si vezměte na cestu pevnější boty a při sestupu do jezírka pozor na ostré hrany.

Prasonisi, Rhodos

Už jste slyšeli, že se u jednoho řeckého ostrova setkávají dvě moře, z nichž každé má odlišnou barvu? Tento jev si užijete z pláže Prasonisi na nejjižnějším cípu ostrova Rhodos. Z pevniny se tu vine pruh tekutých písků, který vytváří tři kilometry dlouhou písečnou pláž. Západní část malého poloostrova omývá Egejské moře, východní pak Středozemní, které je výrazně modřejší. Díky jinému zbarvení je spojení dvou moří vidět zcela zřetelně.

Modrá jeskyně, Zakynthos

Modrá jeskyně je rozsáhlý komplex, který turisty láká na neskutečně modrou barvu. Vlivem lomu slunečního světla se totiž voda barví do tyrkysové a nádherně se třpytí. V jeskyních se navíc dá koupat i potápět. K Modré jeskyni se dostanete lodí z přístavu Agios Nikolaos. Většinou jsou tyto lodní výlety spojené i se slavnou pláží Navagio.

Agios Fokas, Kos

V nevelkém turistickém středisku Agios Fokas najdete krásné pláže, útulné taverny, ale i lázně Empros Thermes. Vlivem sopečné aktivity tu vyvěrají horké podzemní prameny a vtékají do mořského přírodního jezírka tvořeného malými skalisky. Teplota pramenů dosahuje až 50 °C. Jsou slané, bez zápachu a zcela čiré. Naopak v lázních vyvěrají sirné prameny, které mají velmi pozitivní účinky na pokožku a zmírňují kožní problémy.

Nikea, Nisyros

Nikea je malinká vesnička s typickými bílými domky, které se rozprostírají na okraji kráteru Stefanos. Tato sopka je jedním z mála stále aktivních vulkánů v Řecku. Její kráter je největším lákadlem ostrova, a tak vás asi nepřekvapí, že až na samotné dno kráteru vede silnice. Stěny kráteru hrají oranžovou, bílou a žlutou barvou a ze země vycházejí horké plyny zapáchající sírou. Je to zajímavá podívaná, jen je třeba dát pozor, ať nešlápnete do horkého kráteru, a také na pavouky. Na ostrůvek se dostanete lodí z ostrova Kos.

Jeskyně Melissani, Kefalonie

Říká se jí také jeskyně nymf a patří k nejkrásnější přírodní scenérii ostrova. Uvnitř jeskyně Melissani se nachází podzemní jezero s malým ostrůvkem, které bylo v době Mykén vyhledávanou svatyní. Část vápencového stropu se propadla a pronikající slunce vytváří nádhernou paletu barev. Voda měnící odstíny modré v závislosti na poloze slunce, medově hnědé stěny a nespočet krápníků vás uchvátí. Do jeskyně se dostanete na lodičkách.

Foto: Pixabay, Zdroj:Invia