Letos u zamilovaných nevítězí Paříž, ale týden u moře

Autor:

Svátek zamilovaných se kvapem blíží, a tak některé páry už přemýšlejí, kam vyrazit. I když nutno podotknout, že by si lidé měli dávat najevo lásku každý den a ne jen v ten komerční. Dříve ve valentýnských výletech vévodila Paříž, ale to se vlivem koronaviru změnilo.

Letošní trend je jiný – mnohem jednodušší i výhodnější je totiž vydat se na týden či dva k moři. Častým řešením je dárkový poukaz, který obdarovaný využije, až to bude možné. Dle mluvčí cestovní kanceláře Invia vede mezi destinacemi, kam se čeští cestovatelé letos vydávají oslavit svatého Valentýna, Egypt. Je to zároveň jedna z mála věcí, která se meziročně nezměnila, protože Egypt v této části roku bývá suverénní jedničkou pokaždé.

Avšak z objednaných zájezdů zcela vymizely eurovíkendy nejen do zamilované Paříže. V současné době se krátký – víkendový zájezd prostě nevyplatí. Levné letenky jsou sice parádním tahem, jenže skutečnost, že si cestovatelé budou muset zaplatit ještě další PCR testy, je poněkud znepokojivá. U delšího zájezdu je to z hlediska financí trošičku jiné.

Řada lidí také vyčkává, jestli se přeci jen nezmírní podmínky a oni budou moci vyrazit na zimní lyžovačku do zahraničí. Dle předpokladů se otevřely některé hotely v Itálii a zimní střediska ve Švýcarsku – přestože zrovna Švýcarsko je i tak poněkud drahou destinací.

Zároveň se vše mění ze dne na den dle aktuálních pandemických opatření a počtu nakažených. To vede k tomu, že lidé volí možnost dárkového poukazu na čas až se doba uvolní. Pro zajímavost od listopadu se prodalo už 12 miliónů takových poukazů.

Foto: pixabay.com

Egypt

Přestože letní sezóna začíná v Egyptě až v polovině března, velmi příjemné počasí je tam celoročně, a tak sem Češi rádi vyráží v polovině února. Výhodou je, že ještě není takové horko, a tak můžete vyrazit na jeden z mnoha výletů, které Egypt nabízí. Nevidět alespoň jednou v životě pyramidy v Gíze nebo Údolí králů by byl hřích. Turisti potřebují při cestě tam i při návratu negativní test na Covid-19, ale u vybraných zájezdů cestovní agentury Invia jsou dokonce oba testy hrazeny. Většina turistů jezdí na osm dní do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive. Na valentýnský termín takový zájezd pořídíte s Invia i za méně než 11 tisíc korun.

Zanzibar

Na Zanzibar můžete vyrazit za odpočinkem, vykoupat se v křišťálově čistém moři, ale také poznat autentickou africkou kulturu. Ostrov patřící k Tanzanii nevyžaduje negativní test. Díky několika českým resortům jde o dovolenou pro všechny věkové skupiny bez ohledu na jazykovou vybavenost. Čeští cestovatelé teď většinou volí zájezd na 9 dní do čtyřhvězdičkového all inclusive hotelu.

Maledivy

Vyhledávané a velmi bezpečné jsou Maledivy, známé svým soukromím, což v souvislosti s faktem, že sem všichni letí otestovaní, znamená, že je prakticky nulová šance, že se tu můžete nakazit. Každý tu bydlí ve své vile či bungalovu, a hosté se tím pádem nepotkávají v jednom blokovém hotelu. Zájezd na 9 dní s polopenzí momentálně pořídíte už okolo 33 000 korun.

Dominikánská republika

Dominikánská republika se svojí krásou vyrovná Maledivám, ostatně říká se jí „perla Karibiku“. Zábava je tu přitom ještě o něco pestřejší, je tu moře památek a výletních cílů, a dovolená tady také vyjde na výrazně méně peněz. Hranice jsou Čechům otevřené a země po turistech nevyžaduje negativní test. Ten je nutný jen po návratu do Česka, případně musí turisté nastoupit čtrnáctidenní karanténu. Hlavní sezóna tu začíná koncem listopadu, a vůbec nejkrásnější počasí je od ledna do dubna. Teploty jsou tu po celý rok téměř neměnné, i když mimo zmíněnou sezónu vás občas může překvapit déšť. Dovolenou tu pořídíte už kolem 30 000 korun.

Spojené arabské emiráty

S koncem roku se českým turistům otevřel také arabský emirát Ras Al Khaimah, který je hned po známé Dubaji oplývající těmi nejznámějšími památkami, jako je třeba nejvyšší budova světa Burj Chalífa, druhý nejoblíbenější. Ras Al Khaimah je nejsevernější ze Spojených arabských emirátů a leží asi hodinku cesty od Dubaje, které v posledních letech šlape na paty kvalitou služeb, nabídkou zábavy i výletních cílů. Právě tady například leží nejvyšší hora Emirátů Jabal Jais.

Zdroj: Invia, Foto: pixabay.com