Levné suvenýry, které můžete přivést ze svých zahraničních cest

Autor:

Pokaždé, když se chystám do zahraničí, nastřádám si peníze stranou, které jsou určené primárně na nákup suvenýru a nejlépe z lokálních zdrojů. Člověk by až nevěřil, kolik věcí vám tamní trhovci budou nabízet a až doma zjistíte, že to vlastně vůbec z dané země nepochází. Ráda dary dostávám, ale ještě raději obdarovávám já. Ostatně je to milé gesto od člověka, který byl za hranicemi Čech a vzpomenul si na vás, přeci jen nemusíte kupovat bůhví jak drahé věci, stačí maličkost a úsměv na tváři obdarovaného je zaručen. Co tedy levného můžete ze svých cest do zahraničí přivést? Na to se podíváme v dnešním článku.

Pohled

Věc, která snad doufám, nikdy nevyjde z módy. I když znám pár lidí, pro které je to absolutně zbytečná věc. Avšak pro mě je pohled o něco bližší a hlavně osobnější záležitost, než když někomu na sociální síti pouze nasdílím fotografie z ciziny, kde se nacházím. Pohled koupíte snad na každé rohu světa a jestli ne, tak to musí být opravdu velká náhoda. Stejně tak ceny jsou zanedbatelné. Pohled včetně známky koupíte leckdy ani ne do dvou eur. Jediné co pak ale opravdu potřebujete, je znát adresu člověka, kterému pohled posíláte a pak už můžete jen čekat až vám napíše, celý překvapený, že mu dorazil pohled. Radost k nezaplacení.

Magnetky

Touto věcí se musíte zákonitě zavděčit každému. Magnetku si může člověk dát na lednici nebo kovovou nástěnku. Ostatně tam je mívám i já. Hezky na očích se staly milou vzpomínkou na místa, která jsem zatím navštívila. Magnetky většinou stojí o něco více než pohled a také záleží z jakého materiálu je kupujete. V Makedonii prodávali obyčejné dřevěné magnetky za jedno euro a ty z kovu za euro a půl. Samozřejmě Balkán je levný, o něco dražší budou jistě v Evropě. Na magnetce je většinou vyobrazená země nebo město, ve kterém jste. Krásná připomínka z dovolené, nemyslíte?

Cukrovinky a jiné dobroty

Záleží na zemi, ve které se vyskytuje. Obecně platí, že pokud jdete na místní trh, cena pochutin se pohybuje na mnohem nižších částkách, než když půjdete nakoupit do supermarketu. Nebojte se poznávat něco nového a hlavně smlouvat tam, kde se to od vás očekává, většinou v balkánských zemí, Africe ale i Asii. Co se týče nákupu, nemusíte toho kupovat kvantum, stačí přece koupit málo jen na ochutnání. Ať už to jsou místní bonbony nebo koření. V kufru se na ně vždycky najde místo. Ostatně vyuzenou klobásu snadno strčíte mezi věci. Večer u vína už v teple domova budete mít alespoň něco dobrého k přikusování, zatímco své návštěvě budete líčit zážitky z cesta.

Mušle

Pokud nechcete utrácet a nebo vám to rozpočet prostě nedovolí, existuje ještě jedna a to nejlevnější záležitost. Jsou to mušle a jsou zadarmo. Tedy pokud zrovna cestujete do oblasti, kde se nachází moře. Ve vnitrozemí byste je hledali asi hodně těžko. Mušle k životu na pobřeží patří od pradávna a není nic lepšího než si jich pár vystavit doma třeba na poličce. Druhé osobě tak přivezete kousek moře a radosti v jednom. Avšak nezapomínejte se vyhýbat takovým mušlím, jejichž obyvatelé stále bydlí uvnitř. Jaké by to bylo vám, kdyby vám někdo sebral střechu nad hlavou?