Lidé, kteří cestují ve dvou, jsou šťastnější

Autor:

Štěstí a radost ze života, jsou dva pilíře spokojeného života, který by měl upřímně zažívat každý z nás. Zaměření se více na zážitky než obecně materiální věci, vám změní život. Pokud tyto zážitky ale prožíváte ve dvou, je všechno ještě o něco krásnější. Cestování vás spojí a vy si budete zase o kousek blíž.

Užijte si okamžiky, kdy jste jen se svým partnerem a neruší vás u toho práce ani jiné starosti. Naučte se naslouchat a dle toho reagovat, než abyste nad tím jen mávli rukou. Zajímá vás, proč mají cestující páry lepší a šťastnější život? Pojďme se na některé důvody podívat a garantuji vám, že ani vám se už nebude chtít sedět jen doma na zadní části těla.

Cestování ve dvou je o kompromisech, neboť oba jste zcela odlišné bytosti. Někdy se vyplatí hodit ego stranou a nechat vyhrát toho druhého. Například pokud jeden z vás je lepší řidič a nebo se v místě vyzná lépe než vy, nechte se prostě vést. Je to hlavně o komunikaci. Jakmile se nedokážete domluvit nebo vůbec spolu mluvit, nemá smysl nic a raději se rozejděte. Ostatně díváním se do očí toho druhého, pokud nemáte schopnosti telepatie, jsou vám jaksi k ničemu. Buďte upřímní a naslouchejte, jedině tak se pohnete z místa.

Před plánováním kam pojede, byste si oba měli sepsat seznam míst, kam se chcete podívat. Pokud se některá z nich shodují, pak máte na půl vyhráno. I když z vlastní zkušenosti vím, že se leckdy nechám překvapit výběrem zajímavého místa, o kterém jsem ani neslyšela a pak se jen dívám s otevřenou pusou a děkuji, že mě vzal právě tam. Vše není ani ztraceno pokud vy máte raději muzea, ale partner by se šel nejraději potápět do hlubin moře. Najděte takové místo, kde se dají dělat obě věci a něco navíc. Už jsem přeci říkala, že je to hlavně o kompromisech, komunikaci a také ústupcích.

Při cestování vás může potkat mnoho nepříjemných věcí, a tak je super, že vedle sebe máte svého životního parťáka. Ostatně s kým jiným byste se chtěli zasmát nad ztracenými kufry a nebo nad tím, že jeden z vás snědl nechutné jídlo a teď prosedí hodiny na záchodě. Rčení, že ve dvou se to lépe táhne, by se v tomto případě mělo tesat do kamene.

Často spolu zažijete výjimečné věci a vzpomínky si tak ponecháte v paměti celý život. Hlavně při cestování nemyslíte na budoucnost, ba naopak vychutnáváte se každý okamžik a každou vteřinu s osobou, která je teď vedle vás. Budoucnost přijde a co se má stát, se stane, ale teď je ta nejdůležitější přítomnost.

To nejlepší na konec. Ti, co spolu cestují, nemají jen lepší vztah, ale samozřejmě i sex. Ostatně vyskytnete se ve zcela odlišném prostředí mimo vaši postel, když se k tomu přidá ještě hotelový servis, jsou vaše smysly více rozmazlovány a více si všechno svým způsobem užíváte. Intimita s vaším partnerem se jen a jen prohloubí, tak zahoďte zbytečné hádky a podezřívání se a užijte si snovou dovolenou právě teď. Čas strávený spolu je něco, co vám nemůže nikdo vzít.

Foto: pixabay