Louvre se vyrovnává s davy turistů. Soukromé prohlídky mají ulehčit přetíženosti

Autor:

V loňském roce navštívilo Louvre neuvěřitelných 10,2 milionu návštěvníků. Správní rada už v minulosti zavedla nová pravidla, kterými se snaží regulovat davy, aby nejnavštěvovanější památce ulehčili. Nyní přichází na řadu soukromé prohlídky, které vám zajistí, že na svém okruhu nepotkáte dalších několik skupinek turistů a budete si tak všechny exponáty moci vychutnat, aniž byste se museli prodírat do předních míst.

U nejslavnějšího obrazu Mona Lisa jsou občas nekonečné fronty a musíte čekat i několik minut, než ji uvidíte z blízka. Při nedávné vlně veder zažíval Louvre nejhorší časy, neboť spousta turistů se šla do muzea prostě jen ochladit.

Proto Louvre apeluje na cestovatele, aby si svůj vstup do muzea předem rezervovali, nejen že se vyhnou frontám na pokladnách, ale také výrazně ulehčí průtoku jednotlivých davů. V letošním roce se také zřejmě zavede povinné rezervování vstupenek, což znamená, že na místě si vstupenku už nekoupíte.

Při běžné návštěvě neexistuje ideální doba, kdy by se v muzeu nacházelo nejméně lidí. Proto se společnost True Luxury Travel rozhodla zahájit soukromé prohlídky muzea. Návštěvníci tak budou moci prozkoumat celý Louvre bez davu turistů okolo. Prohlídka potrvá tři hodiny a muzeem vás provede kvalifikovaný pracovník včetně specialisty na historii umění.

Prohlídka začíná výkladem o tom, jak se Louvre přeměnil z pevnosti na královský palác. Poté pokračuje dovnitř do křídla, kde se nalézají antické artefakty. Můžete se těšit i na díla Da Vinciho, Michaelangela anebo Veronese. Uvidíte umění neoklasicismu a romantismu. Pokud byste se chtěli podívat jen na určité věci, lze tomu prohlídku přizpůsobit.

Zdroj foto: Pixabay
Zdroj info: Lonely Planet, CNN