Méně známé řecké ostrovy, které stojí za to objevit

Autor:

Azurová barva moře a skvělé jídlo sahají až do těch méně známých destinací lemovaných bílým pískem nebo oblázky.

Méně známé ostrovy jsou ideální k navštívení v hlavní sezóně, protože v málo populárních místech je zákonitě i málo turistů. Většina cestujících míří na turisticky známé ostrovy jako je například Kos, Rhodos nebo Zakynthos. Sami se ale ochuzují o poznání jiných ostrovů, které neztrácí na kráse, ani věhlasu. O jaké ostrovy se jedná?

Ikaria

Dle mytologie za svou existenci a pojmenování vděčí bájnému hrdinovy, který zde spadl do moře, protože se jeho křídla roztavila ve vosk. Často se na ostrově skrývali uprchlíci během občanské války. Nenechte se ale odradit, zajímavostí ostrova je, že se tu lidé dožívají nejvyššího věku. Zdejší si libují v pověsti o vzniku ostrova a navíc ostrov přímo vybízí k prozkoumání jeho přírodních krás. Pokud se nebudete chtít procházet, pak zavítejte do horkých pramenů, které jsou ale údajně radioaktivní – zdejší o nich mluví jako o léčivých.

Meganisi

Velmi maličký ostrov, na kterém žije zhruba 1000 obyvatel. Na celém ostrově tak naleznete pouze tři vesnice. Kousek od ostrova je populární Lefkada, proto na ostrov vyrážejí turisti zejména při jednodenních výletech. Pokud se rozhodnete setrvat déle, pak se vydejte prozkoumat skryté zátoky. Nutno podotknout, že k většině pláží se dostanete pěšky nebo lodí. Na druhou stranu máte soukromí zajištěno.

Folegandros

Ostrov uchvátí svou členitou půdou. Možná vám chvílemi bude připomínat dramatickými útesy a vulkánskou krajinou – Santorini. Jistota je, že na rozdíl od Santorini, tady nenaleznete téměř žádné turisty. Na ostrově toho moc nejde dělat, ale pokud máte rádi přírodu, která vytváří ojedinělé útvary, pak sem vyražte alespoň na jeden den. V hlavním městě si pak můžete užít atmosféru prostého a tradičního stylu života.

Koufonisia

Koufonisia je ve skutečnosti tvořena třemi ostrovy, avšak celoročně obývaný je pouze jeden. Jezdí sem zejména Řekové na dovolenou. Největší výhodou ostrova je, že zde můžete prožít volnost 60. let minulého století. Často potkáte na plážích cestovatele, kteří zde stanují a užívají si přítomného okamžiku. Nic je netrápí, nikam nespěchají. Ostrov také nabízí krásné výhledy a pláže.

Halki

Pokud zatoužíte po civilizaci, pak se vydejte sem. Jakmile se dostanete do hlavního města, které je zároveň přístavním městem, budete okouzleni. Již z břehu budete moci zaznamenat několik zámků z 19. století, které tak dokládají historii ostrova. Navštívit můžete i místní hrad. Čeká vás také koupání v křišťálově čisté vodě.

Patmos

Ostrov se stal poutním místem věřících, protože právě tady svatý Jan napsal knihu Zjevení – tedy Apokalypsu. Díky tomu ostrov získává náležitou turistickou pozornost, přestože kroky některých turistů končí u posledního kláštera. Pokud se rozhodnete zůstat déle, budete odměněni krásnými plážemi. Na vrcholku ostrova se také nachází opevnění. V dřívějších dobách byste často u břehů ostrova potkali kotvící lodě pirátů.

Zdroj informací: Wikipedie, Invia
Foto: Pixaby