Města, ve kterých je levnější taxi než Uber

Autor:

Uber byl vždy synonymem pro levné cestování po městě, avšak ne vždy se setkáte s milými řidiči, kteří také rozumí vaší řeči. Možná se vám to nezdá, ale na světě existují ještě města, kde je výhodnější si zavolat tradiční taxi, než využít služeb Uberu.

Pokud se nacházíte v cizím městě, snadno byste mohli podlehnout dojmu, že nejlepší cesta, jak se rychle a spolehlivě někam dostat, je využít služeb zmiňované aplikace. Avšak ne vždy to může být to nejlevnější, co vás potká.

Například v Saudské Arábii v Rijádu je Uber stále populární a dokonce si ženy mohou navolit jízdu pouze s řidičkou. Avšak použijete-li raději taxi službu ušetříte v průměru 4 dolary. V New Yorku zas takový rozdíl nepocítíte, ale obecně ušetříte necelý dolar. Co se týká Evropy, tak třeba v Miláně ušetříte více jak dolar, pokud zvolíte tradiční taxi.

Mezi další levná města, která mají levnější taxi než Uber patří Madrid, Porto a Lisabon. Podobné ceny taxi a Uberu najdete v Aténách a Istanbulu. Naopak, kde se vám nevyplatí využít taxi služeb jsou města jako Amstrdam, Mnichov nebo Sydney.

Foto: pixabay