Město neřestí se pomalu mění k lepšímu. Na ulici si už trávu nezapálíte

Autor:

Od poloviny května bude zakázáno kouření marihuany v amsterdamské čtvrti červených luceren.

Nizozemská metropole se tak rozhodla na podnět kampaně starostky Femke Halsemaové. Ta stojí za zlepšením podmínek a zejména prostředí pro místní obyvatele, kteří si poslední dobou na radnici často stěžují právě na problémy s omámenými návštěvníky. Čtvrt červených luceren je totiž nechvalně známým turistickým místem, kam lidé vyrážejí za nejrůznější noční zábavou. Zejména pak do nevěstinců a obchodů s konopím.

Tento zákaz je však pouze začátkem celého řetězce událostí. V plánu je z města udělat přívětivější místo, kam návštěvníci nebudou jezdit jen za neřestmi, ale budou si užívat i jiné zábavy, která nezahrnuje nevěstince a drogy. Mezi dalšími kroky tak bude omezení kouření trávy na zahrádkách prodejen marihuany či omezení otvírací doby tolerovaných podniků (svátky a víkendy). Návrh na zákaz prodeje konopí turistům však zastupitelstvem zatím neprošel.

Amsterdam je pro turisty metropolí, kde zažijí legálně zábavu jakou nikde jinde ne. Avšak kouření marihuany v mnoha případech vede ke změně chování. Řada turistů pod vlivem omamných látek dělá ve městě bordel a dovoluje si i na jiné lidi. Není proto ani tajemstvím, že kriminalita ve čtvrti červených luceren za poslední roky vzrostla.

Zdroj informací: TTG, Reuters
Foto: Pixabay