Město v Californii vám zaplatí za jeho návštěvu

Autor:

Způsobů, jak přilákat turisty může být mnoho, avšak když vám za návštěvu někdo zaplatí téměř 2 tisíce korun, pak byste nad tím jistě také přemýšleli, nebo ne? San Luis Obispo nabízí první 750 lidem, kteří zavítají do jejich města a rezervují si po sobě dvě jdoucí noci v hotelu, finanční odměnu.

Město najdete mezi Los Angeles a San Franciscem. Skrývá tak ideální polohu na návštěvy okolních přírodních krás. Zřejmě lidé také ušetří za ubytování než ve velkých jmenovaných městech. Na pláž Avila nebo Morro Bay je to už jen co by kamenem dohodil. V okolí se také nalézá hrad Hearst.

Spousta k vidění je toho i v samotném městě. Je plný okouzlujících obchůdků s nejrůznějším zbožím. Každý týden tu můžete také potkat zemědělský trh. Ulice jsou lemovány domy z přelomu století a celkově tu naleznete příjemný klid a odpočinek. Setkat se tu můžete i s lidmi, kteří grilují přímo na chodníku ulice a do toho hraje živá hudba.

Poněkud netradiční turistickou atrakcí je 70 metrů dlouhá ulice, která je posetá použitými žvýkačkami, které tam lidé zanechali. Poněkud bizarní, ale lidem se to líbí. Pokud byste raději něco sofistikovanějšího, pak vyrazte navštívit třeba pivovar nebo vinařství.

Foto: pixabay