Místa, která byste měli navštívit v únoru

Autor:

Pomalu a jistě se blíží jaro, a přestože jste si zimu moc neužili, je na čase začít uvažovat nad tím, kam byste si mohli udělat výlet. V únoru nás také čeká sv. Valentýn, tak proč nespojit příjemné s užitečným?

Pokud jste raději doma v Čechách, pak na vás tradičně čeká nějaká zajímavá vyhlídka, třeba rovnou ta na Solenici. A co takhle hrad nebo zámek? Ostatně Česko je na ně vyhlášené. Ale co když byste se chtěli podívat přeci jen trošku dál?

Portugalsko – Sintra

Navštivte toto pestrobarevné město, které je také bohaté na krásné útesy, ze kterých lze pozorovat ty nejkrásnější západy slunce. Samozřejmě tu naleznete také pár zajímavých architektonických staveb jako jsou třeba paláce. Objevovat můžete i tamější zelené lesy a nebo raději usednout do restaurace a nechat se rozmazlovat těmi nejlepšími pokrmy.

Itálie – Bellagio

Zapomeňte na Řím a Florencii, kde byl už každý druhý a vyrazte prozkoumat neobjevené taje. Městečko naleznete u jezera Como. Roztomilé dlážděné uličky vás navnadí na tu správnou italskou atmosféru. Ujít byste si také neměli výlety s lodí. Bydlet nemusíte jen v pěti hvězdičkových hotelech, přes Airbnb jistě naleznete i něco finančně přijatelnějšího.

Španělsko – Mallorca

Co se takhle trochu víc ohřát a vyrazit na prodloužený víkend právě na tento malebný ostrov a ve finále to můžete spojit s oslavou svatého Valentýna. Vaše drahá polovička bude určitě spokojená, že vám odpustí i ty výlety, o kterých jste v průběhu roku mluvili, ale nikdy se neuskutečnily. Mallorca je domovem vinařství a dobrého jídla.

Foto: pixabay