Muzeum zlomených srdcí najdete v Číně

Autor:

Netradičních muzeí je po světě spousta. Například muzeum podobného charakteru naleznete v Chorvatsku, zde si můžete prohlédnout expozice rozchodů. Pokud se ale chcete týrat, pak vyražte do Čcheng-tu v Číně. Muzeum je netradičně pojato. Lidé, a to nejen ti rozešlí, se zde mohou jít podívat na různé osobní předměty opravdových lidí, které byly dřív spojeny s jejich velkou láskou.

Přestože by tu někdo mohl chytit depresi, muzeum nese jiné poselství, a to takové, že má lidi spíše semknout. Bolest, kterou jeden člověk prožívá právě teď, prožívá zároveň na celém světě dalších tisíce lidí. Skoro by se dalo říct, že nikdo nikdy není sám – a nemusí ten další být hned vedle vás.

Kurátor expozice říká, že někteří lidí muzeum navštěvují jako vlastní terapii po rozchodu – prý se se skutečností, že jsou zase sami lépe vyrovnávají. V jiných koutech muzea pak lidé zase vzpomínají na šťastné chvilky, které strávili v ruku v ruce s milovaným – teď už bývalými – partnery. Intimní vzkazy plné lásky zabolí každého.

Předměty do expozic věnovali lidé z celé Číny. Význam věcí, která se na daném místě nachází je skrytý, ale každý z návštěvníků si je může interpretovat po svém. Hlavním účelem sbírky je zamyslet se a také samozřejmě prožít emoce, které ale v mnoha případech můžou vyústit v depresi, pokud se zrovna nenacházíte v šťastném partnerství. Na druhou stranu si zde člověk může uvědomit, že nic netrvá věčně a lidé by měli být šťastní a vděční za okamžiky, které s partnery mohli strávit a také co se v těchto vztazích naučili do budoucnosti.

Foto: pixabay