Na italskou pláž se bez vstupenky už nedostanete

Autor:

Dokonale bílý písek, azurové moře a fotogenické prostředí s výhledem na kamennou věž na malém ostrově. Těmito slovy by se dala popsat nejznámější italská pláž La Pelosa na Sardinii. Úřady ve snaze zabránit narůstajícímu počtu turistů podnikly nové kroky, které se budou týkat prodeje vstupenek na pláž.

Počet turistů by se tak měl omezit na 1500 za celý den. Děti se do počtu nebudou započítávat a právě ony mají vstup zadarmo. Starosta blízkého města Stintina oznámil, že situace byla letošní léto neúnosná. Pláž je tak oblíbená a turisticky vyhledávaná, že se na ní denně objevilo více jak 6 tisíc lidí.

Kroky, které úřady k tomu vedly, jsou zřejmé. Rádi by zachovaly pláž co nejdéle v takové podobě, jakou ji známe dnes. To se ale bez omezením počtu turistů nepodaří. Pláž patří na Sardinii mezi nejvyhledávanější, ale jak starosta v rozhovoru pro CNN uvedl, lidí je moc a pro přírodu to není přípustné.

Zatím není jasné, jakým způsobem se vstupenky budou prodávat, nebo jak bude probíhat jejich kontrola. Rada města by ale s omezením turistů chtěla začít co nejdříve. Lístek by tak mohl stát kolem 4 euro na osobu. Rádi by také docílili toho, aby turisté na dovolené pláž navštívili jen jednou a nebyli na ní každý den, neboť Sardinie má mnoho jiných krásných zákoutí, která stojí za objevení.

Foto: Pixabay