Na Novém Zélandu budou jezdit policejní Superby

Autor:

Foto, zdroj: Škoda Auto

Škodovka se chystá novozélandské policii předat první z celkem asi 2 000 kombíkových Superbů. V rámci výběrového řízení zvítězila česká automobilka nad početnou konkurencí.

Superb přesvědčil novozélandské policisty v rozsáhlých testech svými jízdními vlastnostmi, vysokým bezpečnostním standardem a velkorysým prostorem. Martin Jahn, člen představenstva pro prodej a marketing, zdůrazňuje: „Vůz se již osvědčil v mnoha zemích jako policejní a pohotovostní vozidlo a dokazuje svou spolehlivost a robustnost. Jsme rádi, že novozélandská policie tyto vlastnosti také oceňuje a v budoucnu se bude při své každodenní práci spoléhat na vozidla značky Škoda.“

Ve výběrovém řízení hledala novozélandská policie pro svou flotilu nová vozidla. Po náročných testech a vyhodnocení padla nakonec volba na toto auto. Tendru se zúčastnilo sedm výrobců vozidel s celkem 27 různými modely. Dvanáct modelů bylo nakonec vybráno do užšího výběru a otestováno policisty v autentických podmínkách. Kritéria výběru zahrnovala kromě jiného výkon a účinnost brzdné soustavy, emisní hodnoty, servisní náročnost a celkové provozní náklady. V hodnocení za sebou nechala Škoda všechny konkurenty a zaujala zároveň svými jízdními vlastnostmi, vysokou úrovní bezpečnosti a velkorysým prostorem.

Superb tak začne postupně nahrazovat 2 000 stávajících zásahových vozidel novozélandské policie. Prvních 100 automobilů bude předáno do konce června, do konce roku bude následovat dalších téměř 400 kusů. Dodávka všech zhruba 2 000 vozů proběhne maximálně do čtyř let. I v jiných zemích se policie a záchranné služby spoléhají při každodenním provozu na modely značky Škoda.

Značka je zastoupena ve flotilách 30 evropských záchranných složek, včetně Rakouska, Srbska, Chorvatska, Portugalska, Francie, Nizozemska a Velké Británie. Nejběžnější volbou jsou modely Superb a Octavia. Ve Velké Británii pak policie používá mimo jiné Scaly. V České republice dodala automobilka od roku 1993 policii a ministerstvu vnitra více než 20 000 vozidel. Dnes se používají hlavně Octavie, Superby a Kodiaqy.