Na Sardinii nepoužívejte online mapy. Jsou zavádějící a ženou do nebezpečí

Autor:

Možná se vám to v éře moderních technologií zdá poněkud zvláštní, avšak starosta obce Baunei na Sardinii striktně odmítá používání Google Maps a rád by, aby turisté při objevování jeho města a okolí používali klasické papírové mapy.

Není to jen tak z rozmaru, neboť se množí incidenty, kdy mapy Google zavedly turisty do špatně přístupných míst. Turisté, kteří vyhledávali slavné pláže jako třeba Cala Luna, byli navigací zavedeni do terénu, který sotva zdolá obyčejné auto.

Místní média uvádí, že řada motoristů musela být vyproštěna pomocí záchranných složek a nebo museli sami provést nebezpečné manévry, aby se dostali zpátky na hlavní cestu. Jen za loňský rok se ztratilo 144 turistů, kteří byli posléze zase nalezeni. Poslední známý případ jsou dva turisté v Porsche, kteří uvízli v pohoří Supramonte, které je známé pro své nebezpečné cesty drsným terénem.

Google Maps nejsou v tomto regionu dokonalé a co vyhodnotí za snadné, je ve skutečnosti hra se životem. Starosta obce tedy doporučuje řídit se klasickými mapami anebo ještě lépe zaplatit si odborného průvodce, se kterým nemáte šanci se ztratit.

Foto: Shutterstock.com