Na skok do života divokých koček ve volné přírodě

Autor:

Internet je doslova zaplaven obrázky a videi roztomilých zvířátek. Jestli se na tyto videa nedíváte, tak lžete sami sobě. Každý se přeci rád rozplývá nad chlupatými tvory, kteří se nemotorně snaží přemístit z místa A do místa B. Vše je autentičtější, jedná-li se o záběry z divoké přírody.

Organizace na ochranu přírody Panthera tak posouvá tento trend novým směrem. Zveřejňuje na svých stránkách nastřádané materiály se živými záběry, a to nejen z marocké Sahary, ale prakticky celého světa. Vidět tak můžete divoké kočky – ať už ty dospělé nebo mláďata. Kamery byly vždy důmyslně schovány, přesto je zvědavé kočky občas studovaly, a tak jsou zaručeny opravdu unikátní záběry ze života těchto tvorů.

Foto: Panthera – Parynia Padungtin

Téměř 15 let se organizace na ochranu divokých koček snaží chránit před hrozbami pytláctví a lovu desítky ohrožených druhů, jako jsou například leopardi, lvi, gepardi ale i divoké kočky. Výzkumné týmy za tu dobu zachytily nespočet fotografií a videí zvířat a nyní se o ně prostřednictvím portálu dělí s celým světem. Přečíst si tak můžete články se zajímavými informacemi nebo se jen podívat na videa. Vše je sice v angličtině, ale každý se hned zorientuje.

Například pouštní kočky je téměř nemožné zahlédnout. Nezanechávají viditelné stopy, ani po nich nenaleznete zbytek kořisti. Pohybují se za soumraku a v noci, kdy nejsou pozorovatelné a jejich srst jim poskytuje perfektní maskování, neboť je ve stejné barvě jako písek. Přesto si je díky kamerám můžete nyní prohlédnout, no nevzali byste si je hned domů? Pořádně poňufat a zahrnout láskou. My rozhodně!

Úvodní foto: Panthera – Gregory Breton