Na zastávce metra čekal netradiční pasažér

Autor:

Když jste kůň, nebaví vás celý den chodit po pastvě. Každý den se zdá stejný a nic nového se kolem vás neděje. Chtělo by to nějaké dobrodružství a to spadlé prkno v ohradě vypadá, že by se dalo snadno s trochou šikovností překročit, a tak se rozhodnete, že půjdete na výlet. V Británii se před pár dny takový případ stal. Zvíře se rozhodlo uniknout z louky a jeho kroky následně vedly až na stanici metra Brockley Whins, která se nachází poměrně blízko jeho bydliště.

Kůň se snadno dostal až na nástupiště, kde se zastavil pouhých pár metrů od tratě. Lístek si samozřejmě necvakl. Cestující, kteří následně přijeli vlakem, tak mohli na zastávce metra spatřit zvíře, které jakoby také čekalo na vlak, který měl ve špičce zpoždění. Čekal a jen se díval.

Ještě předtím byl vyhlášen poplach a všichni strojvedoucí byli upozorněni, aby jezdili se zvýšenou opatrností a sníženou rychlostí ve stanici, aby se předešlo neštěstí, pokud by se kůň náhodou pohnul směrem k trati.

Dřív než stačil dorazit personál metra, který se mimochodem za koněm vydal až po dlouhých minutách, rozhodli se cestující vzít situaci do vlastních rukou a koně odvést raději do bezpečí, a to zpět na pastvu, která sousedí se zastávkou. Tentokrát jeho útěk z pastvy nevyšel, tak třeba příště.

Foto: Shutterstock.com