Naděje pro Řecko. Turisté by se do země mohli vrátit už v květnu

Autor:

Foto: Pixabay

Do poloviny května by země ráda rozvolnila některá opatření a přivítala první mezinárodní turisty. Vstup do země budou provázet konkrétní pravidla a bezpečnostní protokoly.

Bude to jedna z eropských zemí, která na své půdě přivítá větší množství zahraničních cestujících. Kdyby se totiž žádný koronavirus nekonal, do Řecka by zavítalo běžně za celých rok i 31 milionů návštěvníků. Ministr cestovního ruchu se na tiskové konferenci vyjádřil, že jakmile se proočkují starší osoby a lidé s zranitelnější imunitou, otevře se možnost očkování pro lidi pracující v cestovním ruchu.

Řecko naléhá na ostatní státy, aby uznaly digitální – očkovací pas, ve kterém bude uvedeno, zda-li je cestující očkovaný nebo ne. Obnova cestovního ruchu je velmi důlěžitá, protože toto odvětví zaujímá celou jednu pětinu ekonomiky země. Nejvíce sem totiž jezdí Němci a Britové.

Do Řecka by se tak dalo dostat nejen s očkováním, ale také s potvrzením negativního testu na koronavirus nebo s potvrzením o protilátkách v krvi po prodělání koronaviru. Přesné podmínky pro vstup pro dovolenkáře a jiné cestující budou zřejmě známy na začátku května, než dojde k plnému rozvolnění.

Jedno je ale jisté. Každé letovisko v Evropě s přicházejícími teplými dny bude o své zahraniční turisty bojovat, tak aby přežilo další rok, než se život na zemi vrátí zase do normálu.