Návrat z teplých krajin bez nemoci

Autor:

Doba vaší dovolené se blíží ke konci a vy si tak užíváte poslední slunečné dny. Brzy vás čeká střet s realitou. Po návratu do rodné země v zimních měsících vás totiž nečekají horka, na které jste byli dosud zvyklí. Hodí se tedy si připomenou pár základních pravidel, které by vám mohli pomoci, se lépe aklimatizovat na studené počasí.

Pokud vyrazíte opravdu do exotiky, pak se jistě nevyhněte místům, která budou klimatizována. Pojistit se tak můžete například očními kapkami nebo hydratačním krémem. Dobré je, abyste si do kufru přibalili i teplejší svetr, který využijete při přistání a nebo už na letišti, kde budete mrznout pod již zmiňovanou klimatizací. V letadle také nebývá většinou moc teplo. Teplé oblečení vás tak ochrání před oslabením imunity, které se dostaví při častém střídání teplot. V opačném případě by u vás mohla propuknout hnisavá angína nebo respirační onemocnění.

Občas se stane, že po návratu z exotické destinace je rozdíl venkovní teploty tam a v Čechách více jak 30 stupňů. Nezapomínejte tedy dbát na několik vrstev oblečení. Vyhnout byste se také měli náhlému vkročení do pracovního procesu. Raději si vemte den, dva volna navíc, abyste nejen aklimatizovali své tělo, ale také mysl. Stres v práci vám snadno může narušit imunitu a rázem jste nemocní.

Abyste neonemocněli, tak s tím vám také pomůže dostatečný pitný režim a pomoci si můžete i s různými vitamíny i na posílení imunity. Pozor si ale dejte, abyste se zbytečně nepředávkovali vitamínem C. Mohla by se vám na těle objevit nepříjemná vyrážka, která sice nesvědí, ale v pohodě vás rozhodně nenechá.

Foto: pixabay


Místo pro vaše názory