Navštivte muzea přímo z vašeho gauče v obýváku

Autor:

Následkem šíření koronaviru se uzavřely mnohé památky. Řada muzeí přistoupila k virtuálním prohlídkám, aby lidé nepřišli o kulturní zážitek. Stačí vám jen dostatek času, pohodlný gauč a sklenka dobrého vína. Místo sledování nekonečných seriálů na Netflixu nebo bezmyšlenkového bloudění na internetu, se můžete na chvíli zase věnovat vzdělávání či ukojit svou touhu po poznání.

Podle společnosti Fast Company se Google spojil s více jak 500 muzei a galeriemi na světě, aby každému člověku poskytli virtuální prohlídky a nechali je tak nahlédnout do koutů těch nejslavnějších muzeí světa. Brouzdání po internetu dostává zcela nový a vzdělávací rozměr.

Sbírka Google Arts&Culture zahrnuje například Britské muzeum v Londýně, Van Goghovo muzeum v Amstrdamu, Guggenheimovo muzeum v New Yorku – které je mimochodem samo o sobě velmi extravagantní – a také doslova stovky další míst, ve kterých můžete online obdivovat umění a historii.

Například v Londýnském muzeu můžete vidět Rosettskou desku a egyptské mumie. K nahlédnutí je i stovka vzácných artefaktů ze starověku. Pokud by někomu chyběla móda, pak by se měl podívat na virtuální prohlídku Národní galerie ve Washingtonu. Probíhá tu výstava americké módy z roku 1740 až 1895.

Velmi zajímavé je i mexické muzeum antropologie, ve kterém se nachází 23 výstavních místností. V nich naleznete starověké artefakty, včetně artefaktů Mayské kultury. Muzeum se věnuje archeologii a historii mexického předšpanělského období. Samozřejmostí je, že můžete také navštívit legendární Musée d’Orsay v Paříži.

Zdroj informací: Netflix – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay