Navštivte nejkrásnější pláže Itálie

Autor:

Foto: Pixabay

Do Itálie se nejezdí jen za vynikající pizzou nebo vínem. Mnoho lidí navštěvuje i památky, avšak nejvíce turistů míří právě na pláže.

Jen si to představte, sluníčko se vám propaluje do kůže, zatímco do nosních dírek nasáváte přímořský vzduch, a tak nějak se vám lépe dýchá. Uznejte, nevyrazili byste hned? My rozhodně! Tak se pojďme podívat na ty nejkrásnější pláže, na které v Itálii můžete narazit, i když samozřejmě seznam nebude kompletní, ale z těch našich tipů.

Monterosso al Mare

Přestože se nejedná o bůhvíjak rozlehlou pláž na kilometry daleko, jde opravdu o zajímavou lagunu s čistým bílým pískem. Což je rarita, neboť v oblasti jsou spíše kamenité pláže. Města jsou totiž posazena na skalách, proto ty kameny. Na plážích je to často boj o volné lehátko, avšak když vyrazíte velmi brzy ráno, můžete si užít krásný východ slunce a také si zabrat to nejlepší místo. Tak vemte sebou i deku a něco dobrého na zub, ať to stojí za to.

Numana

Přesuneme se o něco blíže k hranicím, a to na druhou stranu Itálie. Pro rodiny s dětmi se jedná o ideální kus pláže, který začíná v letovisku Marcelli di Numana. Pro ostatní odvážlivce a turisty je určena oblast, která přiléhá ke skalnatým kopcům Conero. Pozitivní je, že kvůli náročnosti cesty je tu mnohem méně lidí, než byste čekali. Pláže jsou oblázkové a členité.

Foto: Pixabay – pláž Numana

Vieste

Vybavíte si britské pobřeží s bílými vápencovými skálami? Tak něco podobného zažijete i tady. Pláž se nachází na italském podpatku. Přesněji na jediném výběžku – ostrohu nad podpatkem, který vyčnívá do moře. Nedaleko od moře se nachází město Bari, ideální spojit s návštěvou oblasti. Na plážích nenaleznete jen písek, ale také můžete prozkoumávat místní jeskyně a jiná zákoutí, jen dávejte pozor na bezpečnost. Pláž má i svůj ikonický symbol v podobě vápencové skály, která sama vyčnívá uprostřed.

Baia dei Turchi

To nejlepší na konec? Nejenže se tady nachází nejkrásnější město Itálie – Otranto, ale je tu i ta vůbec nejkrásnější pláž. Oblast se nachází na Jaderském pobřeží. Úsek pláže má až nebesky bílý písek a hlavně je tu údajně to nejčistější moře v Itálii. Kdo to rád prozkoumá? Pláž je schovaná za borovým lesem, kterým musíte nejdříve projít, ale jakmile překonáte tuto překážku máte eden na dlani.

Zdroj informací: Travel news 24, eTravel
Zdroj foto: Pixabay