Navštivte vlky na Šumavě

Autor:

Přemýšlíte o zajímavém výletu? Pak byste měli vyrazit na Šumavu do Srní. Nachází se tu zajímavé naučné centrum s největším lákadlem u nás. Na rozloze tří hektarů najdete vlčí výběh. Vy se tak můžete dostat k vlkům tak blízko, jak to jen půjde. Nad jejich výběhem vede visutá lávka s pozorovacími plošinami. Budete mít štěstí a spatříte šelmu, která neodmyslitelně patří právě k Šumavě?

Na tři sta metrů dlouhé lávce naleznete i informační tabule, které vás informují o vlcích, nejen to jak mezi sebou komunikují, ale také to, jak vlastně žijí. Až vás přestane bavit pozorování, můžete se vydat na naučnou stezku. Mysleli tu i na pohybově omezené návštěvníky a pro ně připravili kamerový systém, díky kterému se i oni budou moci podívat, alespoň přes obrazovku do výběhu vlků. Avšak existuje i zvýhodněná cesta, kterou se dostanou i oni na lávku (doporučuje se asistence).

Do navigace si zadejte obec Srní, a pak už postupujte podle ukazatelů. Naučná stezka se nachází poblíž Dolních Hrádek. Otevřeno mají každý den, včetně zimních měsíců, a to od 8 do 16 hodin. Na parkovišti zaparkuje pohodlně 50 automobilů. Uděláte lépe, když se na vlky pojedete podívat přes týden, aspoň se tu nepotkáte s více lidmi. Vstup je zdarma.

Foto: pixabay