Nejdelší pobřežní cesta na světě se letos otevře v Anglii

Autor:

Pokud jste příznivci pěší turistiky, připravte si turistické boty a přijměte novou výzvu. Letos se návštěvníkům otevře stezka, díky které se zpřístupní celé anglické pobřeží. Každý si zde najde to své, ať už chcete jen kempovat ve volné přírodě a užívat si noc pod hvězdami nebo si užít procházku po bílém písku. Stezka je dlouhá více jak 4800 kilometrů a vede kolem celé Británie. Abyste ji celou prošli, zabralo by vám to jistě pár týdnů.
Iniciativa k vybudování stezky je výsledkem dlouhodobé kampaně, která byla poprvé představena veřejnosti v roce 2010 a byla vedena organizací Natural England a tamějšími neziskovými organizacemi. Ti pak společně s vládou vyjednávali podmínky přístupu na pozemky s vlastníky půdy.

Trasa spojuje stávající stezky, které jsou bezpečné k návštěvě i při odlivu, a zároveň otevírá i nové trasy, které propojují pláže, duny i útesy. Výsledkem je, že si lidé mohou užít mnoho variant pobytu v přírodě. Z nedávného průzkumu vyplynulo, že anglické pobřeží je velmi oblíbené nejen pro turisty, ale také pro místní obyvatele. Údajně lidé v roce 2019 podnikli do okolí více jak 29 milionů výletů.

Vlajková trasa England Coast Path vede přes nejkrásnější a nejdůležitější krajinu v Anglii. Otevírá také cesty k historickým památkám, přírodním zázrakům, živým pobřežním městům a také zve do úchvatných zákoutí Anglie.

Foto: Shutterstock