Nejděsivější místa na světě

Autor:

Pokud máte pro strach uděláno, jistě si výlet do strašidelných míst neodpustíte, avšak vždy je třeba myslet trochu dopředu. Ačkoli na nadpřirozeno možná nevěříte, v těchto případech byste možná měli nad ním alespoň polemizovat. Temná místa na planetě neexistují jen pro to, že se někdo tak rozhodl – mají poselství a na vás je, jestli ho pochopíte. Vyhnete se mu nebo se bláhově vrhnete za dobrodružstvím?

Ostrov mrtvých panenek

Kdesi v Mexiku se nachází ostrov, na kterém žil osamělý muž Julian Barrera. Jednoho deštivého dne nalezl ve vodě utonulou dívky, která ve svých maličkých ručičkách držela panenku. Panenku ji vzal a pověsil ji na větev stromu. Od té doby se začaly dít divné a těžko vysvětlitelné věci. Začaly ho provázet neklidné noci. Začal slýchat křik, kroky a také tajemný šepot. Julian se začal bát duchů, a tak po dobu 50 let věšel další a další panenky, aby zahnal zlé duchy. Jeho život končí tam, kde skončil i ten dívčin – utonul v moři. Děsivé panenky “zdobí” ostrov dodnes.

Kaple kostí

V 16. století vybudoval kapli františkánský mnich v portugalském městě, avšak kaple nebyla jentak ledajaká. Veškerá dekorace včetně ozdobených sloupů a bran jsou z lidských kostí. Přesněji z počtu 5000 lidských ostatků. Kde mnich v pozdním středověku vzal tolik kostí a hlavně, jak došlo k jejich získání, je dodnes velkou hádankou. Jisté je, že dobrovolně to nebylo. Každý, kdo místo navštívil, říkal, že si tu přišel zvláštně, nekomfortně a vždy raději kapli rychle opustil. Věřící se místu vyhýbají obloukem a považují to za ďáblovo dílo.

Centralia

Následující místo potěší všechny, kterým se líbil horor Silent Hill. Ostatně toto místo se pro film stalo předlohou. Centralie leží ve státu Pensylvánie a její osud byl zpečetěn v roce 1962. Dobrovolní hasiči se prazvláštním způsobem rozhodli zbavit skládky. Zapálili jí, avšak spolu s ní chytly i opuštěné uhelné doly a pomocí štol se oheň rozšířil rychle pod celé město. Situaci nikdo neřešil – přišla jim banální. Pár dní na to, začal městem poletovat popelek, u mnoho lidí se dostavily zdravotní komplikace a další lidé se propadli do země, samozřejmě s jistým koncem. Hotové peklo. Zajímavostí je, že doly budou hořet a doutnat ještě dalších 250 let. Temné místo je na světě. Dnes ve městě žije jen pár odvážlivců.

Les Aokigahara

Nebylo by to Japonsko, kdyby se tento les nenacházel zrovna tady, i když nutno podotknout, že „les sebevrahů“, jak se mu přezdívá, máme i my v Čechách. Vzpomínáte si na Branišovský les u Českých Budějovic? K tomu japonskému se vážou legendy, že v něm žijí démoni a duchové. Ročně tu ukončí svůj život více jak 50 lidí. Japonské úřady raději už statistiky přestaly zveřejňovat. Každopádně se jedná o druhé nejoblíbenější místo pro odchod ze světa, hned po Golden Gate Bridge.

Foto: pixabay


Místo pro vaše názory