Nejkouzelnější vodopády Jižních Čech

Autor:

Uprostřed Šumavy se nachází magické místo. Tím místem jsou Wolfgangovy vodopády, přestože se jedná o kaskádovitý terén, za pravé vodopády lze považovat jen některá ramena. Vodopády jsou i tak velmi krásné a je radost na něj pohledět. Přírodní scenérii dokonale vykresluje křišťálová voda, které se snáší dolů přes obrovské balvany.

Kdo je člověk, po kterém je místo pojmenováno? Byl to světec. Wolfgang byl biskupem v Regensburgu, který žil někdy v období 10. století. Vynikal zejména svou ctností a moudrostí. Stal se tak patronem všech pastýřů,  sochařů, tesařů a také všech nevinných vězňů.

Vodopády se nacházejí v rozmanité přírodě Šumavy kousek od Vyššího Brodu. Do Vyššího Brodu se dá snadno dostat autem, ale i autobusem. S sebou si vemte pořádné botasky, neboť k vodopádům budete muset dojít pěšky, a to po žluté turistické značce asi dva kilometry. Začátek cesty naleznete u kláštera, odtud vede naučná Opatovská stezka. Celá trasa v podobě osmičky, včetně návratu zpět ke klášteru vede necelé 4 kilometry, takže vám nohy určitě neupadnou.

Při své cestě lesem se můžete napít z údajně léčivé studánky. To nejdůležitější, co na cestě naleznete jsou ale  vodopády. Pod největším z nich můžete najít dřevěný most, ze kterého je nejen krásný výhled na vodopády, ale ale také do lesa. Můžete se také zaposlouchat do zpěvu ptáků a šumění vody. Balzám na duši. Pokud budete mít opravdu velké štěstí je možno spatřit vzácného ptáčka – ledňáčka a také raka kamenáče.

Foto: Shutterstock