Nejkrásnější pláže Itálie

Autor:

Do Itálie se nejezdí jen za vynikající pizzou nebo pravými špagetami. Mnoho lidí navštěvuji i památky, avšak nejvíce turistů můžeme nalézt na plážích. Jen si to představte, sluníčko se vám propaluje do kůže, zatímco do nosních dírek nasáváte přímořský vzduch, a tak nějak se vám lépe dýchá. Uznejte, nevyrazili byste hned? Já rozhodně! Tak se pojďme podívat na ty nejkrásnější pláže, na které v Itálii můžete narazit. I když nutno podotknout, že v dnešní době už tam opravdu sami nebudete.

Monterosso al Mare

Nedávno jsem vydávala článek o Cinque Terre a o místě jsem se zmiňovala. Přestože to není bůhví jaká rozlehlá pláž na kilometry daleko, jedná se o opravdu zajímavou lagunu s čistým bílým pískem. Což je rarita, neboť v oblasti jsou spíše kamenité pláže, je to v důsledku toho, jak jsou města posazena na skalách. Často tu potkáte turisty, avšak když vyrazíte velmi brzy ráno, můžete si užít krásný východ slunce. Tak vemte sebou i deku a něco dobrého na zub, ať to stojí za to.

Numana

Přesuneme se o něco blíže k hranicím, a to na druhou stranu Itálie. Pro rodiny s dětmi je ideální kus pláže, který začíná v letovisku Marcelli di Numana. Pro ostatní odvážlivce a turisty je určen úsek pláže, který přiléhá ke skalnatým kopcům Conero. Pozitivní je, že kvůli náročnosti cesty je tu mnohem méně lidí, než byste čekali. Pláže jsou oblázkové a členité.

Vieste

Vzpomeňte si na britské pobřeží. Také se vám vybaví vysoké bílé vápencové skály? Tak něco podobného zažijete i tady. Pláž se nachází na italském podpatku. Přesněji na jediném výběžku – ostrohu nad podpatkem, který vyčnívá do moře. Ostatně kousek od pláže se nachází město Bari. Často do něj bývají akční letenky. Na plážích nenaleznete jen písek, ale také můžete prozkoumávat místní jeskyně a jiná zákoutí, jen dávejte pozor na bezpečnost. Pláž má i svůj ikonický symbol v podobě vápencové skály, která sama vyčnívá uprostřed pláže a moře.

Baia dei Turchi

To nejlepší na konec? Nejenže se tady nachází nejkrásnější město Itálie – Otranto, je tu i ta vůbec nejkrásnější pláž. Místo se nachází na Jaderském pobřeží. Úsek pláže, která má až nebesky bílý písek a hlavně je tu údajně to nejčistější moře. Člověk si tu přijde až nepatřičně a téměř by se bál chodit po této půdě. Pláž je schovaná za borovým lesem, kterým musíte projít, abyste se na ní dostali. Učiněný poklad a klid.

Foto: Shutterstock, Pxabay


Místo pro vaše názory