Nejlepší doba pro zahraniční výlet ve dvou je právě v květnu

Autor:

Květen je měsíc lásky, ale také období, kdy se turistická sezóna teprve rozjíždí, zároveň jsou však už i evropská letoviska zalitá sluncem a příjemné teploty lákají k procházkám a objevování nových míst.

Ať už k moři, než se pláže zaplní a teploty vystoupají bůhví kam, nebo do termálních lázní či za poznáváním jiných kultur – zejména páry často vyrážejí na dovolenou právě na přelomu jara a léta. Loni si dvojice objednaly polovinu všech květnových dovolených sjednaných přes agenturu Invia, přičemž rodiny tvořily 38 procent a malé skupiny 8 procent májových dovolenkářů. Zpravidla lidé v květnu cestují na 8 dní (43 procent), mnohem méně často pak na týden (11 procent) nebo týden a půl (8 procent).

Vícedenní pobyty lidé plánují strávit hlavně v Egyptě, Turecku, Řecku, Tunisku a Španělsku, včetně Kanárských ostrovů, tedy cestují za teplem. Ať už prostřednictvím agentury Invia, nebo na vlastní pěst, lidé vyráží také na kratší výlety do evropských velkoměst považovaných za romantická, tedy do Říma, Paříže či Barcelony. Hodně se v květnu jezdí i do termálních lázní v Maďarsku, a v neposlední řadě po Česku. Mezi méně obvyklé, ale možná o to romantičtější, destinace patří třeba Madeira či Dubaj.

Maďarsko – termální ráj ve středu Evropy

Nejen Paříž, ale i Budapešť je romantické město. Vynechat nelze světoznámé lázně Gellért nebo Széchenyi, které nabízejí celou řadu bazénů, saun a procedur pro regeneraci těla i mysli. Termální lázně Hevíz s největším termálním jezerem v Evropě pak čekají na ty, kdo hledají klidnější destinaci mimo hlavní město.

Madeira (Funchal) – subtropický ráj v Atlantiku

Právem nazývaný Perla Atlantiku, představuje ostrov Madeira ideální destinaci pro výletníky, kteří chtějí v květnu vyrazit za teplým počasím a krásnou přírodou. S teplotami kolem dvaceti stupňů vybízí k objevování romantických zákoutí nebo malebného hlavního města Funchalu. V květnu se navíc koná květinový festival, nezapomenutelná podívaná plná barev a vůní.

Dubaj – moderní metropole s exotickým nádechem

V květnu se teploty v Dubaji pohybují kolem 30 stupňů Celsia, je to tedy ideální roční doba pro opalování na plážích, relaxování u bazénů luxusních hotelů nebo prozkoumání moderní architektury a fascinujícího mixu kultur. Navštívit lze umělé ostrovy, jako je Palm Jumeirah, nebo se můžete vydat na pouštní safari.

Zdroj informací: Invia
Foto: Pixabay