Nejlepší evropská místa na plavání v divoké přírodě

Autor:

Hotelové bazény jsou možná na první pohled čisté a snadno přístupné, ale taky se v nich koupe naráz spousta dalších lidí. Na problém s mykózou na nohou je rázem zaděláno. Ostatně všimli jste si někdy, kolikrát za váš pobyt čistili nebo měnili vodu v bazénu? Vsadím se, že ani jednou. Raději vyzkoušejte něco nového a vyrazte do kouzelné přírodní studně poznání. Ať už do horského jezera na Slovinsku nebo do divoké řeky Vltavy. Nejlepší věci v životě bývají zdarma, tedy jak které, samozřejmě.

Bohinjské jezero

V Julských Alpách naleznete mnoho zábav. Jednou z nich jsou samozřejmě dálkové trekingové trasy napříč Alpami, o kterých vám přineseme report za pár týdnů, protože se jedné takové výpravy účastníme. Většinu lidí by jistě napadlo, že by se vydali k jezeru Bled, avšak i z tohoto místa se stala tak trochu turistická past. Raději se vydejte o něco dál k Bohinjskému jezeru, kde naleznete mnoho příležitostí ke smočení nohou. Jezero je také vhodné pro paddleboard.

Baggy Point

V Anglii se nachází jedno opravdu kouzelné místo, v němž potkáte i pozoruhodné tvory, pokud tedy budete mít štěstí. Ve spleti mořských jeskyň a přílivového tunelu můžete potkat delfíny i sviňuchy. Koupání je samozřejmě na své vlastní bezpečí, avšak o dokonalý zážitek budete mít postaráno jedna dvě. Pokud se nechcete namočit, stačí se posadit v klidu na pobřeží, odkud tyto nádherné tvory můžete také pozorovat.

Jezero Walchen

V Bavorsku naleznete mnoho míst ke koupání, avšak to nejlepší se skrývá hluboko v horách jižně od Mnichova. Turisté jej často vyhledávají pro jeho průzračnou vodu a také oblázkové pláže. Člověk by si místo mohl snadno splést s mořem. V dáli můžete zahlédnout i pobřežní ostrůvky a voda je bohatá na přírodní minerály. Jestli hledáte dokonalé místo pro odpočinek, pak vyrazte k našim hraničním sousedům.

Lago di Fiastra

Tento seznam by nemohl být kompletní, kdybychom nepřidali ještě jedno italské jezero. Ať zde budete pobývat v nedalekém městě v hotelu anebo si vezme stan či karavan, vždy se můžete jít vykoupat do jezera, které se vám samo k těmto radovánkám nabízí. Ještě lépe uděláte, když si s sebou vezmete šnorchl a budete se potápět, abyste nalezli skrytou potopenou vesnici. Až si užijete koupání, sedněte si na břeh a vychutnejte si romantický západ slunce.

Foto: Pixabay