Nejlepší místa, kde můžete vidět show burlesek

Autor:

Svoboda projevu, tanec, zábava, trocha glamour a svádění. Umění burlesek se poprvé objevilo na scéně v polovině 19. století v Anglii. Avšak jeho popularita rychle zanikla. Nyní se vrací na výsluní a stává se čím dál oblíbenější show, která se líbí nejen mužům, ale i ženám. Trocha peprnosti nikomu ještě neuškodila.

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o obyčejný striptýz, při kterém žena tančí a svléká se. Ve skutečnosti jde ale o mnohem hlubší myšlenku. Jde hlavně o jedinečnou show, oslavu ženskosti, dobrou hudbu a komedii. Erotika v cela jiném světle, kterou si zamilujete.

Berlin – Kleine Nachtrevue

Berlínská kabaretová scéna je doslova legendou. Klub právem reprezentuje město. Strop je pokryt zlatavými odlesky a ze všech koutů čiší dekadence a luxus. Jakmile se posadíte, budete si tu připadat tak trochu jako v divadle. Tím bude váš zážitek ještě více umocněnější. Navštívit můžete časnější představení o deváté večer a nebo pozdější možná i více peprnější pár minut před půlnocí. Show představuje tradiční i moderní pojetí burlesek. Nezapomeňte si zarezervovat svůj vstup online, ať si zajistíte místo. A pozor na místě se neplatí kartou. Vstup se pohybuje okolo 25 eur.

Pařížská kabaretní scéna

Pokud chcete navštívit propracované a kvalitní show, vaší přímou volbou jistě bude Moulin Rouge. Ve městě lze ale nalézt ještě jiná místa, kde se to honosí velkými soubory tanečníků a tanečnic. Pokud kolem sebe nechcete davy, ale rádi byste uvítali více intimity, pak byste měli zavítat do La Nouvelle Seine. Jedná se o loď, která je zařízená jako divadlo a restaurace zároveň. Každý víkend se tak můžete těšit na žhavé vystoupení burlesek. Vstup je 21 eur.

Londýnský burlesque festival

Právě zde se celá scéna zrodila a právě Londýn se stal domovem vzkvétajícího trendu burleskní scény nového století. Ve městě se konají dvě největší festivalové události. Každoročně se ho účastní více jak stovka účinkujících. Obvykle festivaly probíhají na konci jara a začátkem léta. Pokud ani jeden festival nestihnete, můžete se těšit na podzim na největší evropskou soutěž, kde se všichni účastníci potkají na jednom pódiu, avšak vítěz může být jen jeden.

Foto: Shutterstock.com